Podpořte Jasmínku nákupem obrázku z charitativního e-shopu

Jasmínka se narodila jako vymodlené dítě narodila 30. srpna 2019 rodičům Lence a Radkovi z Kolína. Radost z nového přírůstku do rodiny překazila nečekaná zpráva. Ukázalo se totiž, že Jasmínka trpí srdeční vadou. Zpočátku byla prognóza velmi nadějná. Lékaři vadu diagnostikovali jako dobře operovatelnou. Zákrok naplánovali na polovinu listopadu. Po operaci mělo být vše v pořádku. 

Jasmínka podstoupila operaci v pražské motolské nemocnici. První zpráva byla skvělá. Operace totiž podle lékařů dopadla výborně. Ještě týž den se však projevily závažné komplikace a lékařům nezbylo nic jiného než dvouapůlměsíční Jasmínku operovat podruhé. Následně bylo nutné přistoupit k ještě jedné operaci. Další dny byly kritické. Jasmínka v umělém spánku bojovala o život. Lékaři už rodiče připravovali na nejhorší. Nakonec však Jasmínka začala největší boj svého krátkého života vyhrávat. V nemoci přesto strávila několik měsíců.

Těžký boj o život si vyžádal svou daň. Jasmínka má paraplegii dolních končetin - je od pasu dolů ochrnutá. Maminka musí jasmínce každé dvě hodiny cévkovat močový měchýř a malá bojovnice musí neustále užívat antibiotika. Rodiče Jasmínky také musejí počítat s jejím zpomaleným psychomotorickým vývojem. 

Jak Jasmínce pomoci?

Příběh Jasmínky zaujal organizátory běžeckého závodu Běhej Borky, který proběhne 11. září v Kolíně. Během pro Jasmínku můžete pomoci rodičům ulehčit složitou situaci. A pokud běhání není pro vás, máme přichystanou ještě jednu variantu. Na e-shopu charitativního běhu si totiž můžete zakoupit obraz. Výtěžek půjde samozřejmě rodině Jasmínky, která jej hodlá využít na potřebné rehabilitace, včetně pobytů a nákupu pomůcek jako třeba vozíčku. Do budoucna čeká rodiče také přestavba bydlení na bezbariérové. 

Tak si prohlédněte obrazy, které dokáží pomoci.

Další článek
Nadační fond Dobrý anděl