Při zakládání jazykové mutace je třeba zvolit Typ "satelit". Tzn., že daná mutace se nevloží do nabídky vlaječek v hlavičce e-shopu, pomocí které by se dalo na satelit prokliknout. Satelit je tedy brán jako samostatný e-shop. Nikoliv jako jazyková mutace. Informace, jak dále pracovat se satelity a upravit je do konkrétního vzhledu najdete v nápovědě

Postup v administraci

 1. V menu administrace zvolte sekci Nastavení / Základní / Jazyky.
 2. Klikněte na tlačítko + Nový.
 3. Nechte mutaci deaktivovanou až do chvíle, než budete mít vyplněné všechny potřebné překlady, aby se satelit nezobrazoval zákazníkům. Pokud ještě nejste na ostré doméně, můžete satelit aktivovat a vidět tak, jak se nový obsah zobrazuje.
 4. Nastavte Typ "satelit".
 5. V poli Jazyk to může být jednoduché nebo také složitější. Ta jednoduchá a ne tak častá varianta je, když nemáte satelity ve stejných jazykových mutacích. Např. jeden satelit je v češtině a druhý ve slovenštině. Pak vyberete dané jazyky v jazykových mutacích.
  Pokud ale máte nějaké satelity ve stejných jazykových mutacích, což je běžná situace, nastává problém. Systém neumožňuje vybrat stejný jazyk ve více mutacích (z důvodu unikátnosti URL adres). V tom případě si vyberte jakýkoli jiný jazyk, o kterém víte, že ho v budoucnu pravděpodobně nikdy nepoužijete. Např. chamorro je ideální, protože se jedná o ostrov v Tichém oceánu :-)
 6. V oddílu Rozšířené nastavte pole Skutečný jazyk. Toto pole říká, jaký jazyk se v dané mutaci skutečně zobrazuje. Např. zde ve skutečnosti není již zmíněné chamorro, ale naše čeština. Nastavení je důležité pro správné vyhledávání textů v interním vyhledávání, kódování textů, kvůli exportům do služeb třetích stran atd.
 7. Do nového satelitu můžete nakopírovat překlady z jiné jazykové mutace a obsah z jiné existující jazykové mutace. Ušetří to dost práce. Tzn. pokud bude satelit 2 stejně jako satelit 1 v jazyku čeština, překopírujte do něj vše co v češtině již máte vyplněno.
 8. Uložte změny.
 9. V administraci se objeví nové zatržítko v možnostech zobrazit v jazyku. Viz. nápověda zde. Nastavte tak zobrazení např. produktů, článků, bannerů, headlines, rozdílného loga atd.
 10. Jakmile budete mít překlady a obsah satelitu nastaven, aktivujte jazykovou mutaci v Nastavení / Základní / Jazyky. 
 11. Nastavte doménu na jazyk podle tohoto návodu.
 12. Nastavte DNS v rozhraní vaší domény podle zobrazeného návodu v modulu Nastavení / Domény a SSL.
 13. Zkontrolujete zobrazení nové domény dle návodu. Změny se neprojeví ihned, ale až v řádu několika hodin.

Nepomohla Vám tato nápověda?

Požádejte o radu zkušené eshopery v UPgates poradně.

UPgates poradna