Používáte emailing od Upgates? Ověřte si u domény záznam DMARC

Největší provozovatelé e-mailových služeb se neustále snaží vylepšit způsoby rozlišení spamových zpráv. Právě s tímto souvisí novinka, kterou od 1.2.2024 spouští společnosti Google a Yahoo, které pravidla pro doručování emailů zpřísňují. Od prvního únorového dne totiž bude od svých uživatelů vyžadovat nový druh záznamu u domény. Jde o DMARC

V případě, že k rozesílání emailů používáte externí nástroje, jako je Ecomail, Leadhub, nebo třeba Boldem, byli jste už z jejich strany o nutnosti zápisu nového záznamu informování. Zpozornět by měli také e-shopeři, kteří využívají výchozí emailing od Upgates. 

Nutnost aktivace nového záznamu se týká klientů, kteří z domény odesílají více než 5 tisíc emailů denně. Do těchto emailů se počítají všechny emaily odeslané z dané domény. V případě, že se tomuto počtu nepřibližujete, nemusíte přidání nového záznamu zatím řešit. Je ale možné, že se postupem času budou pravidla dále zpřísňovat. Doporučujeme tedy sledovat novinky. 

Jak DMARC nastavit

DMARC je záznam, který nemá jednoznačný tvar. Naopak jej lze nastavit přímo podle potřeb konkrétních stránek. Konzultace s profesionálem je tedy na místě. Za nás můžeme doporučit následující postup:

  1. ujistěte se, že máte u své domény správně nastavené SPF a DKIM záznamy. Kontrolu správného nastavení těchto záznamů můžete provést v administraci e-shopu v menu Nastavení / Domény a SSL po stisknutí tlačítka Zkontrolovat domény. Detailní návod najdete v nápovědě zde.
  2. následně můžete ke své doméně přidat DMARC záznam, a to minimálně s následujícími parametry: v=DMARC1; p=none;. Více o nastavení si můžete přečíst v nápovědě nástroje Mailchimp, nebo přímo od Google

POZOR: Možností nastavení DMARC záznamu existuje velké množství. Toto konkrétní nastavení lze používat pouze v případě dobře nastavených SPF a DKIM záznamů pro všechny používané služby. V opačném případě hrozí potíže při doručování všech emailů.

Na internetu také najdete množství nástrojů, které vám umožní DMARC na základě zadaných parametrů vytvořit. Tvorbu tohoto záznamu byste ovšem měli konzultovat s profesionálem.

DMARC záznam pro emailing Upgates doporučujeme nastavit pouze v případě, kdy používáte emailingový nástroj od Upgates. V případě externích nástrojů se řiďte pokyny, které vám byly z jejich strany odeslány. 

Další článek
Vlastní aplikace na App Store a Google Play, propojená s vaším e-shopem do 10 dnů a na 30 dní zdarma