U každé vytvořené objednávky si můžete vygenerovat různé dokumenty, které si zde nastavíte. Ty přednastavené si můžete graficky a obsahově upravit. Nové vlastní dokumenty pak založit a rovněž upravit do optimální podoby. Dokumenty jsou buď s číselnou řadou (převážně účetní doklady; záleží na číslování dokumentů) nebo bez číselné řady (např. obchodní podmínky, letáky), které obvykle do účetnictví nezahrnujeme. Grafické zpracování vzorů šablon se aktualizuje spolu s novými verzemi modulu Desginer. 

Vzhled dokumentů si můžete upravit svépomocí nebo externí firmou. Zásahy do dokumentů však doporučujeme dělat jen zkušenějším uživatelům. Případná chyba totiž může způsobit špatné generování faktur, které se promítne do fungování celého e-shopu.

Vygenerované dokumenty lze zaslat jako přílohu prostřednictvím systémového emailu z detailu objednávky. Zároveň je možné nastavit zaokrouhlování cen na dokumentech či výchozí nastavení doby splatnosti.  

Typy dokumentů

  1. Přednastavené dokumenty - Je možné je upravit, ale nikoli smazat.
    • Objednávka - Formát HTML. Má vždy číselnou řadu. Lze upravovat pomocí wysiwyg editoru.
    • Faktura, dobropis, účtenka - Formát PDF. Má vždy číselnou řadu. Lze upravovat ve speciálním kódu podobnému HTML. 
  2. Vlastní dokumenty - zakládáte si vlastní typy dokumentů. Formát HTML. Mohou nebo nemusí mít číselnou řadu. Lze upravovat pomocí wysiwyg editoru. Jako výchozí obsah je použitá šablona objednávky. 

Upozornění! Po založení objednávky se automaticky založí dokument objednávka. Ostatní dokumenty je třeba generovat ručně dle potřeby v administraci.

Zobrazení v administraci

Často se ptáte

Jak vytvořit u objednávky proforma fakturu. Nabízí mi to fakturu, objednávku, účtenku....ale proformu nikoli.

Dokument si musíte založit vlastní v administraci pod Nastavení / Objednávky / Dokumenty, poté se bude nabízet v detailu objednávky k vytvoření.

Nepomohla Vám tato nápověda?

Požádejte o radu zkušené eshopery v UPgates poradně.

UPgates poradna