Placený provoz e-shopu na testovací verzi

Pokud potřebujete přejít na placený provoz e-shopu z důvodu vypršení 30 denní testovací doby zdarma, přejděte do peněženky v levém menu pod  Můj účet / Peněženka a postupujte dle kroků 1 až 3. U placeného provozu není povinnost přecházet na ostrou doménu. E-shop můžete testovat, jak dlouho budete chtít.

Jak přejít na provoz e-shopu na ostré doméně

Pokud máte kompletně vyplněný obsah e-shopu, je možné přejít na ostrý provoz na ostré doméně. Doménu si můžete zakoupit u jakéhokoli registrátora domén např. www.domena.czwww.web4u.cz atp. Doménu je třeba mít zaplacenou a mít přístup do rozhraní pro její správu (přihlašovací údaje vám zašle na email registrátor domény).

V případě přechodu na ostrou doménu je třeba v peněžence  Můj účet / Peněženka vyplnit všechny 4 kroky, včetně nastavení domény.

Změny v administraci

Přechodem na ostrou doménu se změní adresa administrace. Přibude označení serveru. Přihlašovací údaje do administrace však zůstávají stále stejné.

Příklad nové adresy: https://NAZEV-PROJEKTU.admin.SERVER.upgates.com

Změny na webové části

Přechodem na ostrou doménu dojde k vytvoření kopie webové části. Od tohoto okamžiku budete mít tedy dvě verze - testovací na původní testovací adrese http://NAZEV-PROJEKTU.SERVER.upgates.com a ostrou na vaší doméně. Úpravy grafiky se budou provádět vždy jen na testovací verzi a následně je bude třeba překlopit na ostrou doménu v modulu Grafika / Finalizace.

Vyplnění peněženky

V prvním kroku peněženky vyplníte emailové adresy pro komunikaci a fakturační údaje. Na tyto emaily budou zasílány faktury o zaplacení peněženky a upozornění o nízkém stavu peněženky.

V druhém kroku si vyberete vhodnou variantu pronájmu e-shopu podle počtu produktů a diskového prostoru (informace najdete v modulu (Přehled / oddíl Kapacita). Dále je zde vidět přehled toho, co platíte a aktuální stav vaší peněženky.

Ve třetím kroku získáte instrukce, jak dobít peněženku. Pro spuštění ostrého provozu je podmínkou nabití peněženky. Platbu připíšeme do peněženky do několika hodin od jejího přijetí na náš účet. Na začátku dne se z peněženky odečte příslušná denní částa. 5 dnů před expirací peněženky vám začnou chodit na kontaktní emaily upozornění o nutnosti dobití peněženky. V případě nezaplacení se v den, kdy peněženka expirujezablokuje administrace e-shopu a po dalších deseti dnech, kdy stále nedojde k dobití, se pozastaví webová část e-shopu.

Ve čtvrtém kroku provedete závěrečnou kontrolu správného nastavení e-shopu před jeho ostrým spuštěním. Přečtete a potvrdíte obchodní podmínky služby a vyplníte název vaší domény. V tu chvíli je možné začít přesouvat e-shop na ostrý server. Přesun provedeme do 24 hodin v pracovní dny. O dokončení přesunu vás budeme informovat.

Zašleme vám také instrukce k nastavení DNS záznamů domény, které musí být nasměrovány na nový server. Nasměrování si můžete provést sami v rozhraní pro správu vaší domény nebo kontaktujte zákaznickou podporu registrátora domény, případně naši technickou podporu (budeme od vás potřebovat přístupy do rozhraní všech domén, kterých se bude přesun týkat).

Info

Do 24 hodin (zpravidla to bývá kratší dobu) se projekt zobrazí na ostré doméně v ostrém provozu.

Diskuse