Tento článek byl vytvořen před více jak 2 roky a může obsahovat zastaralé informace.

Pokud měníte URL adresy a nechcete přijít o adresy původní, nastavte jejich přesměrování. Nepřijdete o těžce vydobyté pozice ve vyhledávačích a zpětné odkazy na externích stránkách zůstanou 100% funkční. 

Je možné přesměrovávat jen z adresy, která je na stejné doméně jako je nasměrovaná na e-shop. Pokud máte více jazykových mutací, vyberte si, z jaké chcete přesměrovávat nebo jestli chcete přesměrovávat ze všech jazykových mutací najednou. Přesměrování nerozlišuje domény ani jazyk, importuje URL adresy stará nová. Pokud máte např. jazyk UK, bude se dělat /uk/adresa-stara /uk/adresa-nova.

Můžete ho nastavit také již na přesměrovávanou stránku. V takovém případě dojde k postupnému přesměrování až na poslední cílovou stránku v řadě.

Upozornění! Pro správné přesměrování je nutné, aby URL adresa původní stránky nebyla funkční a dostupná, tj. systémovou zobrazovala hlášku 404. Stačí tedy v administraci danou stránku deaktivovat (nezobrazovat na webu) nebo vypnout v daném jazyku. Pouze taková URL adresa lze následně přesměrovat na novou.

Odkazy je třeba psát v relativním tvaru (tzn. "/stránka" více o absolutním a relativním tvaru najdete zde). 

Systém umožňuje přesměrovat produkt, který byl dříve na doméně ".cz", ale tato doména již je používána jako alias k jazykové mutaci např. ".eu/cz".

Postup v administraci

  1. V menu administrace zvolte sekci Nastavení / Základní / Přesměrování.
  2. Klikněte na tlačítko "Nové".
  3. Vyplňte požadované údaje ve vyskakovacím okně. 
    • Do pole URL zapíšete relativní podobu odkazu. Stačí ze staré adresy vyjmout tu část, která je již uvedená v předchozím výběru.
    • Dle podobné logiky následně vyberete novou adresu, která bude aktivní a na kterou se systém přesměruje.
  4. Uložte.
  5. Přesměrování začne fungovat až tehdy, jakmile bude původní URL adresa nefunkční, tzn. bude házet Stránka nenalezena - chaba 404.

Diskuse
Často se ptáte

Nepomohla Vám tato nápověda?

Požádejte o radu zkušené eshopery v UPgates poradně.

UPgates poradna