Příběh e-shopu Granule Bardog: když se člověku daří, je potřeba dát něco nazpět

Vítězslav Polášek stojí za úspěšnými e-shopy granulebardog.cz, kralovstvikrmiv.cz a slovakiafarma.cz všechny tři obsluhuje z jedné administrace Upgates. Do moravského skladu plného granulí, konzerv a pamlsků jsme se za panem Poláškem vypravili i s kamerou. 

Váš e-shop běží na Upgates. Jak jste s tímto e-shopovým systémem spokojeni? 

Upgates je úplně skvělé řešení. Původně jsem začínal jiném krabicovém systému. S tím, jak můj e-shop rostl a rozvíjel se, bylo potřeba najít platformu, která bude mi bude vyhovovat více. Co se týče grafiky, Upgates je na tom oproti konkurenci úplně někde jinde. Šablony jsou nadčasové. Další věc, která se mi líbí, je multijazyčnost, díky které je možné provozovat celou řadu jazykových mutací pod jedním systémem a pod jednou fakturační řadou. Takže není potřeba nic složitě přepínat z jednoho systému do druhého. I když je Upgates krabicové řešení, dá se do něj různě vstupovat, upravovat jej. Náročnější uživatel si tím pádem může do systému lehce dodělat skoro vše, co mu chybí. 

Máte celkem 3 e-shopy. Jak s nimi pracujete? 

Začal bych tím, jak moje e-shopy postupně vznikaly. Prvním z nich byl granule bardog. Protože jsem začínal pouze s touto značkou granulí, tak se tato doména přímo nabízela. S postupným růstem e-shopu mě napadlo vyzkoušet i jiné značky. Povedlo se mi sehnat zastoupení na pár slovenských značek, což už začalo vyžadovat další doménu. Tak vznikl další e-shop, kterým je království krmiv. Po vytvoření vlastní značky Slovakia Farma pak vznikla potřeba založení dalšího e-shopu. 

Prodáváte do zahraničí? 

Ano, prodáváme na Slovensko. Prodával bych do více zahraničních zemí. Mým problémem je ale jazyková bariéra. Na Slovensku máme dobré výsledky. Já ale vždycky očekávám to nejlepší, takže vím, že i tady máme ještě na čem pracovat. Navíc moje značka Slovakia Farma je pro Slovensko jako stvořená.

Víme, že podporujete útulky, jak pomoc funguje?

Ano, útulky podporujeme. Myslím si, že když se člověku daří, je potřeba dát i něco nazpět. Proto jsme vytvořili produkt dvě kila granulí pro útulky. Prodáváme jej za zvýhodněnou cenu a rozdíl doplácíme. Zákazník má možnost produkt objednat samostatně nebo jej přihodit k objednávce. Granule zůstávají fyzicky u nás a my granule vždy jednou za měsíc posíláme do útulků. Snažíme se je vybírat různě. Když zmíním pár útulků, podpořili jsme bzenecný útulek, útulky v Brně, v Hodoníně, ale i v rumunských útulcích nebo na Ukrajině. Ale převážná část pomoc jde do České republiky. 

Jaké máte plány do budoucna?

Do budoucna chci rozšiřovat vlastní značku Slovakia farma. Už teď pracujeme na nové receptuře, která bude úplná pecka. Bude obsahovat sladkovodní ryby, špaldu a proso. Plánujeme uvádět i další nové receptury. Dokud nám to náš malý sklad dovolí. Budeme taky hledat nové skladové prostory. Tím se nám otevře i prostor pro další nové značky.

Další článek
Příběh e-shopu Oriental.cz: expandujeme celých 22 let, co jsme na trhu