Typy jazykových mutací

Váš e-shop může mít neomezený počet jazykových mutací zdarma (neplatí pro tarif Bronze). Adresa slovenské jazykové mutace by v tomto případě vypadala např. takto:

https://www.VÁŠ-ESHOP.cz/sk

Doména na jazykovou mutaci

Jazykovou mutaci je možné provozovat také na jiné doméně, než je doména hlavní. V tomto případě se jedná o příplatkovou službu. Stejný příklad slovenské mutace by tedy vypadal takto:

https://www.VÁŠ-ESHOP.sk

Vytvoření jazykové mutace

Přejděte do Nastavení / Systémové / Jazyky a klikněte na tlačítko.

Dokud nebudete mít jazykovou mutaci přeloženou, nezatrhávejte možnost aktivní. Mutace bude na webu skrytá (nezobrazí se ani vlaječky pro její přepnutí), ale v administraci bude aktivní pro realizaci překladů.

Zkopírování obsahu a překladů z...

V okně založení jazykové mutace najdete ještě dvě další zajímavé funkce. Pomocí kopírovat obsah z... přenesete z již vytvořené mutace do nově zakládané mutace kompletní obsah a nastavení vašeho e-shopu (mimo textových polí, systémových emailů a dokumentů).

Kopírovat překlady z... přenáší pouze obsah textových polí, systémových emailů a dokumentů.

Přepínání měn

Díky těmto funkcím lze mimo jiné vytvořit možnost přepínání měny v rámci jednoho jazyka. Založíte si libovolnou jazykovou mutaci, o které víte, že ji pravděpodobně nikdy v budoucnu nebudete používat. Zrušíte si obrázky vlaječek a místo nich vložíte znaky měn (toto lze nastavit v modulu Designer). V obou jazykových mutacích pak budete udržovat totožný obsah. Pokud využíváte jazykovou mutaci pro další měnu doporučujeme si vypnout indexaci daného jazyka (kvůli duplicitnímu obsahu).

Překlady

Po založení e-shopu jsou vám k dispozici hotové překlady v češtině, slovenštiněangličtině. Ostatní jazyky jsou zobrazeny v angličtině, kterou si musíte dopřeložit.

Po založení další jazykové mutace se v celé administraci napříč vybranými moduly a nastavením aktivuje funkce zobrazit v jazyku. Obsahuje zaškrtávací pole označující jednotlivé jazykové mutace. U aktivních mutací se ve formuláři zobrazí nová pole pro vyplnění překladu. Viz. obrázek detailu produktu:

Pro kompletní překlad jazykové mutace je třeba postupně projít vešekerý obsah a nastavení administrace. Všude, kde se objeví nová pole pro překlad, je třeba je doplnit nebo upravit. Nejčastěji se zapomíná na názvy parametrů, dostupností, stavů obchodních případů, překlady dokumentů a systémových emailů.

Textová pole

Seznam slov a sousloví, která nejsou obsahem ostatních modulů redakčního systému (menu, články, produkty, ankety atd.). Výrazy typu "Přihlásit", "Vytvořit účet", "Mapa stránek" nebo "Košík" jsou nakódovány do HTML šablon. Zde si je můžete upravit a v případě, že má váš e-shop více jazykových mutaci, také přeložit.

Příklad Vytvořit účet:

V administraci pod Obsah / Textová pole si vyhledáte výraz Vytvořit účet.

Tomuto výrazu jednoduše doplníte překlad dle jazykové mutace pomocí ikony .

Diskuse