Tento článek byl vytvořen před více jak 2 roky a může obsahovat zastaralé informace.

Parametry nám v zásadě rozšiřují dlouhý popis produktu. Jsou přehledně zobrazeny formou tabulky ve zvláštní záložce nebo oddílu v detailu produktu. Parametr může být např. barva, hodnota červená, černá, modrá atd. Výhodou parametrů je, že podle nich mohou zákazníci filtrovat. Parametry není možné je zasílat v emailingu. 

Každý parametr má sadu hodnot. Např. barva - červená, černá, modrá atd.

  • Sada = Barva
  • Hodnoty = červená, modrá, černá

Parametry se užívají pro:

  • Popis produktu - Zobrazí se v přehledné tabulce v detailu produktu. Možnost nastavení jedné nebo více hodnot parametru.
  • Varianty produktu - Jednou vytvořené parametry využijete pro generování variant produktů. 
  • Konfigurace produktu - Jednou vytvořené parametry využijete pro nastavení konfigurace produktů. 

Na základě těchto nastavení parametrů lze produkt vyfiltrovat v seznamu produktů. Vyjímkou je stránka s výrobci. V té není technicky možné filtrování vytvořit.

Zobrazení na eshopu

V popisu produktu

U variant produktu

U konfigurací produktu

V rychlém info produktu

Často se ptáte

Je možné, aby zákazník sám napsal parametr zboží - tzn. napsal vlastní text co chce na produkt vygravírovat apod. Případně to řešit nějakou povinnou poznámkou k objednávce apod.? 

U produktu lze založit konfigurace s textovým polem. Zákazník vám tak u produktu kde tato konfigurace bude, zadá vlastní text. Na pole lze přidat i příplatkovou cenu.

Jak si vytvořím parametry věk 3 roky, 6 let, 9 let atd. aby podle nich bylo možné filtrovat?

Vytvoříte sadu parametrů věk, hodnoty 3 roky, 6 let, 9 let atd. Tyto parametry poté přiřadíte požadovaným produktům. Filtr se následně automaticky zobrazí. 

Snažíme o zobrazení parametrů produktu v našich systémových emailech.

Parametry v zástupcích nejsou, jedná se v objednávce o nepodstatnou informaci. Důležité je případně uvést variantu nebo konfiguraci. Parametrů může mít ale produkt desítky nebo stovky a proto pro ně není v systémových emailech zástupce.

Diskuse
Často se ptáte

Nepomohla Vám tato nápověda?

Požádejte o radu zkušené eshopery v UPgates poradně.

UPgates poradna