Jak připravit internetových obchod na Vánoce?

Vánoce. Všichni máme pocit, že jsou ještě daleko. Zároveň na nás ale v obchodech vyskakuje z regálů vánoční zboží. V televizi čím dál tím častěji slyšíme uřvaného mimozemšťana, který nám doporučuje neodkládat nákupy dárků. Je to tak. Vánoční šílenství pomalu začíná. Pro většinu internetových obchodů jde o nejdůležitější období v roce. Zároveň ale i nejnáročnější. Jak se na to nachystat, co nejvíce vydělat a zároveň nezešílet? 

Mějte e-shop ready a neměňte co funguje

Redesign nebo přechod na jiné e-shop řešení? Tak na to teď už radši nemyslete. Řešit větší změny můžete jindy. Třeba přes léto. Pokud teda nemáte e-shop s plavkami. Takže rychle otestovat a na nic už pokud možno moc nesahat. 

Vše si předem a důkladně zkontrolujte

Nebojte se obětovat čas a projít si produkty, popisy, obrázky apod. Hlavně se ujistěte, že máte všechno zboží správně na srovnávačích (Heureka, Google Nákupy, Glami apod.). Na těch si pohlídejte dobití kreditu a přizpůsobte biddování. Proč zbytečně přicházet o objednávky.

Vše mějte skladem a včas doručte

Nestačí mít všechno řádně připravené jen online. Musíte mít taky pořádně naskladněno. Nechcete přece v největším shonu řešit objednávky zboží od vašich dodavatelů. S tím souvisí i balení a odesílání. Balící materiál navíc se vám nezkazí. Nezapomeňte se zaměřit na doručení a dopravce. Musíte si být jisti, že zboží dodáte ještě před svátky. Proto raději neslibujte nesplnitelné. Asi si umíte představit, co se stane, když dodáte dárek až po Vánocích. Pořád můžete pár dní před nimi raději nabídnout vouchery.

Připravte se na nával a obrňte se trpělivostí

Krom běžných zaměstnanců byste měli mít v záloze k dispozici brigádníky nebo jinou výpomoc. Minimálně v tomto období určitě ano. Potřebujete rychle komunikovat, balit a odesílat. Bez pomoci se dost možná neobejdete. Domluvte si vše pokud možno dopředu. Nebo zjistěte, kde je možné si výpomoc pro případ nouze narychlo zajistit. 

Marketing e-shopu přes Vánoce

Vánočně laděné by měly být i vaše PPC kampaně. Zaměřte se i na vhodné články. Tipy k výběru dárků v návaznosti na prodávané zboží apod. Nové bannery pro obsahové kampaně a přizpůsobení klíčových slov. Vánočně laděná by měla být i grafika e-shopu. K tomu bohatě postačí právě pár pěkných bannerů. Jejich výroba a nasazení není nic časově náročného. Takže toho můžete stihnout vylepšit ještě hodně! 

Ve většině případů platí, že s newslettery by se to nemělo přehánět. Přichází ale čas, kdy to tak úplně nebude platit. Využijte je k nabídce speciálních akcí, slev na produkty apod. Nebojte se naplno uplatnit také sílu sociálních sítí

Závěrem

Toto jsou základy, které vám pomohou zůstat v suchu. Jako e-shopeři máte určitě vlastní tipy, jak zvládnout vánoční sezónu. Budeme rádi, když se o ně s námi podělíte v diskuzi. Hlavně se ale pozitivně nalaďte a pokuste se z toho nezbláznit. Přejeme vám hladký průběh, spousty objednávek a co nejméně reklamací a obtíží. A hlavně opravdu pevné nervy a trpělivost :) 

Vlastní internetový obchod zatím nemáte?

Tyto Vánoce už nejspíše nestihnete. Co ale není letos, můžete být za rok.  O to více a lépe se připravíte. Tak to zbytečně neodkládejte. Vytvořte si během chvilky jednoduchý, moderní a vydělávající e-shop kombinující výhody pronajímaného řešení a e-shopu na míru. Začněte prodávat a úspěšně podnikat s Upgates. 

Další článek
Nakupujeme na smartphonu