Proč agentury nemají přístup na FTP

Editor kódu se stal vyhledávaným především profesionály z řad agentur, které pro své klienty na Upgates vyvíjejí e-shopy s vlastní grafikou. Někdy ovšem ze strany kodérů, kteří s editorem kódu pracují, narážíme na požadavek zpřístupnění FTP. Ten aktuálně není povolen kvůli bezpečnostním rizikům. 

Místo toho pracujeme na řešení, které umožní pracovat s Editorem kódu skrze API rozhraní. Bude tak možné stáhnout si jednotlivé soubory, upravit si je a zpětně nahrát do e-shopu. Zároveň připravujeme vylepšenou verzi našeho Editoru kódu pro přehlednější práci při kódování. Půjde především o upravené zvýrazňování jednotlivých částí kódu a vylepšené vyhledávání. 

Výrazné usnadnění práce při přípravě tvorbě projektů s individuální grafikou představuje také již dříve představný nový modul Designer. Díky mnohem širším možnostem nastavení totiž e-shopům mnohdy odpadá nutnost aktivace Editorů kódu. Místo toho mohou úpravy vyřešit jednodušeji přímo v Designerovi a nepřijít tak o technickou podporu ze strany Upgates.