Tento článek byl vytvořen před více jak 2 roky a může obsahovat zastaralé informace.

Napojení na jakýkoli srovnávač vychází vždy ze stejného principu. Existuje nějaký XML feed pro export produktů a nastavení obsahu tohoto feedu v předdefinovaných vlastních polích.

V administraci najdete pod Propojení nebo Produkty / Export produktů (pravidelný)

Hotová propojení na srovnávače

UPgates podporuje přímé napojení na řadu srovnávačů. Podrobný přehled, možnosti registrace a další podrobnosti najdete o jednotlivých srovnávačích najdete v Propojení >

Jak často se feedy aktualizují?

XML feed se aktualizuje čtyřikrát denně ve 4, 10, 16 a 22 hodin.

Napojení XML feedu

Adresu feedů najdete v Produkty / Export (pravidelný). V oddílu Srovnávače a agregátory se prokliknete do konkrétního modulu, např. Heureka. Zde najedete oddílu Export produktů s nabídkou feedů.

Aktivujte ty feedy, které chcete využívat. Feed se začne generovat až po přechodu vašeho e-shopu na ostrou doménu (vyžadují to samotné srovnávače).

Zkopírujte danou adresu do rozhraní srovnávače. Zde budete požádáni o URL adresu, na které se nachází XML soubor s produkty vašeho e-shopu.

Propojení na další srovnávače

Existuje velká spousta dalších srovnávačů produktů, cen a slev. Některé (zejména ty české) využívají feedy Heureky, Zbozi.cz nebo Google Nákupy, které se tak staly standardem pro univerzální použití. 

Služba Mergado

V případě, že nelze využít žádný z podporovaných formátů pro srovnávače, napojte export UPgates do služby Mergado. Tato služba umožňuje data transformovat do formátu XML, jaký požaduje daný srovnávač nebo jiná služba třetích stran. Tímto způsobem se můžete např. napojit na zahraniční srovnávače a agregátory.

    Diskuse
    Často se ptáte