Tento článek byl vytvořen před více jak 2 roky a může obsahovat zastaralé informace.

Srovnávač je webová stránka, která shromažďuje nabídky zboží od jednotlivých e-shopů. Informace o produktech získává obvykle z dat, které jim poskytnete ve feedu. Na srovnávači je možné porovnat nabídky různých e-shopů nejen z hlediska ceny, ale také z hlediska zákaznického servisu, dostupnosti, bonusů k nákupu, spokojenosti nakupujících atd.

Pro koho je vhodná inzerce na srovnávačích zboží?

Pro většinu e-shopů nabízejících zboží, které má i konkurence. Tedy zboží, které nabízejí minimálně další 2 až 3 e-shopy.

Postup v administraci

Napojení na jakýkoli srovnávač vychází vždy ze stejného principu. Vždy existuje XML feed s daty o produktech. V případě potřeby lze data optimalizovat pro daný srovnávač (více zde).

V administraci najdete jednotlivé srovnávače v modulu  Propojení nebo v modulu  Produkty / Export produktů (pravidelný).

Hotová propojení

UPgates podporuje přímé napojení na řadu srovnávačů. Podrobný přehled, možnosti registrace a další informace najdete v Propojení

Další srovnávače

Existuje celá řada srovnávačů a agregátorů, která v nabídce propojení nemáme. Některé (zejména ty české) využívají pro import dat feed srovnávačů jako jsou Heureka, Zbozi.cz nebo Google Nákupy. Ty se staly standardem pro univerzální použití. 

Služba Mergado

V případě, že nelze využít žádný z hotových feedů, můžete napojit export UPgates do služby Mergado. Tato služba umožňuje data transformovat do formátu XML, jaký požaduje daný srovnávač nebo jiná služba třetích stran. Tímto způsobem se můžete napojit třeba na různé zahraniční srovnávače.

    Nepomohla Vám tato nápověda?

    Požádejte o radu zkušené eshopery v UPgates poradně.

    UPgates poradna