Kdy se QR kód zobrazí?

QR platbu pomocí QR kódu lze použít pouze u objednávek, u kterých si zákazník zvolil platebu typu Bankovní převod. Vygeneruje se QR kód, který se zobrazí na těchto místech systému:

  1. Systémový email - Email zasílaný zákazníkovi po odeslání objednávky (pouze ten pro bankovní převod).
  2. Objednávka - Dokument vystavený po dokončení objednávky zákazníkem na e-shopu. QR kód se na něm zobrazí pouze tehdy, zvolil-li zákazník platbu Bankovním převodem a zároveň objednávka není označená jako zaplacená.
  3. Faktura - Dokument vystavený po ručně administrátorem e-shopu. Musí splňovat stejné podmínky jako Objednávka viz. výše.

Upozornění! QR kód se zobrazuje se stejnou logikou jako viz. výše také v případě manuálního vytvoření objednávky v administraci.

Generování QR kódu

Generování QR kódu lze aktivovat pouze u plateb typu bankovní převod Nastavení / Objednávky / Platba oddíl Rozšířené. Jedná se o již přednastavenou platbu Bankovní převod a Vlastní platbu s nastaveným typem platby bankovní převod.

QR kód se generuje z čísla účtu IBAN a BIC/SWIFT. Pokud je nemáte vyplněny, QR kód nevygeneruje. Čísla se vyplňují v  Nastavení / Základní / Nastavení obchodu oddíl Fakturační údaje.

Vkládání QR kódu

QR kód by se měl automaticky vkládat do šablony objednávky. Můžete jej tam najít pod značkou {!$qr_payment}. Pokud se vám QR kód nezobrazuje, je možné, že máte ještě starou verzi šablony a je třeba ji aktualizovat na nejnovější výchozí verzi. Pozor! Tím se mohou smazat vaše individuální úpravy v šabloně objednávka. 

Pro obnovení klikněte na odkaz Obnovit pod šablonou objednávky. Toto provedete v  Nastavení  / Obchod / Dokumenty.

Diskuse
Často se ptáte