Tento článek byl vytvořen před více jak 2 roky a může obsahovat zastaralé informace.

Příjde doba, kdy grafika vašeho e-shopu zestárne a chtělo by to něco nového, modernějšího. U UPgates je řešení jednoduché. V podstatě se jen přepnete v modulu Designer do nejnovější verze grafiky.

Automaticky se vytvoří systémová záloha staré grafiky. Pomocí ní se můžete v budoucnu k původní grafice kdykoli vrátit. Více zde.

Funkce

Přejděte do sekce Grafika / Designer oddíl Verze.

Zobrazí se informace o číslu aktuální verze grafiky vašeho e-shopu. Pozor, jedná se o grafiku na testovací verzi (více zde) nikoli ostré verzi na doméně.

Před přepnutím na nejnovější verzi si nezapomeňte přečíst, co vše se změnilo (více zde). V tomto článku se např. dozvíte, jak se nastavují nové grafické prvky.

Co se změní?

  • Původní grafický vzhled se nahradí novým. Grafický systém se ladí a doplňuje o nové prvky. Vznikají nové grafické prvky a ty méně moderní naopak zanikají nebo se modernizují. Vzniká nová funkcionalita, kterou je třeba dodat do grafiky. 
  • Přicházíte o všechny úpravy provedené v Editoru kódu! Tzn. včetne stylů v _custom.css, které jsou součástí základních možností Editoru kódu.

Co se nezmění?

  • Nastavení Designera, která jsou kompatibilní s novou verzí. Nové nebo upravené prvky je třeba dodatečně donastavit. 
  • Veškerý obsah, který jste vyplnili v administraci e-shopu (tzn. produkty, články, kategorie, zákazníci, objednávky, logo atd.).
  • Rovněž obsah souboru notes.txt, který najdete v Editoru kódu (Grafika / Editor kódu).

Související články

Nepomohla Vám tato nápověda?

Požádejte o radu zkušené eshopery v UPgates poradně.

UPgates poradna