Remarketing

Remarketing, někdy označovaný také jako retargeting, je technika digitálního marketingu, která umožňuje zasílat reklamu lidem, kteří již navštívili vaši webovou stránku nebo mobilní aplikaci. Cílem remarketingu je připomenout se těmto uživatelům a přesvědčit je k návratu na stránku a dokončení konverze, kterou nedokončili při předchozí návštěvě.

Představme si například, že uživatel navštíví e-shop s obuví a prohlédne si několik párů bot, ale žádné nekoupí. S remarketingem může tento e-shop následně zasílat uživateli reklamy na tyto boty, ať už na jiných webových stránkách, sociálních sítích nebo při vyhledávání na Google. Tím se zvyšuje pravděpodobnost, že se uživatel vrátí a dokončí nákup.

Pro účely remarketingu se používají cookies - malé soubory, které ukládají informace o návštěvě uživatele na webových stránkách. Tyto informace pak umožňují přizpůsobit reklamy konkrétním uživatelům na základě jejich online chování.

Remarketing je velmi účinná technika, protože se zaměřuje na osoby, které již projevily zájem o produkt nebo službu. To zvyšuje pravděpodobnost konverze a zlepšuje návratnost investice do reklamy. Nicméně je důležité správně nastavit remarketingové kampaně a dodržovat právní normy týkající se ochrany osobních údajů a používání cookies.

Další článek
Rank brain