V UPgates se můžete setkat se třemi základními pojmy, které se týkají specifikace objednání produktu.

Parametry

Rozšiřují popis produktu. Pokud je k položce přiřadíte, zobrazí se u dlouhého popisu produktu. Jedná se pouze o statickou informaci zákazníkovi, pomocí které je možné v seznamu produktů filtrovat.

  • Parametr = barva
  • Hodnoty = červená, modrá, černá

Více zde.

Varianty

Varianta je v podstatě samostatný produkt se specifickými parametry, mezi kterými si zákazník vybírá. Každá může mít vlastní počet kusů na skladě, kód nebo cenu. 

Obecné pravidlo je, že parametry, které ovlivňují identifikaci produktu na skladě (barva, velikost atd.), nastavujete jako varianty produktu, ostatní jako konfigurace (viz. níže).

Více zde.

Konfigurace

Konfigurace se zobrazují na e-shopu stejně jako varianty (viz výše).

Jejich hlavním smyslem je to, že si nastavíte základní produkt za základní cenu a díky konfiguracím ji můžete navýšit nebo snížit. Na rozdíl od variant, konfigurace nemají svůj unikátní kód a stavy zásob.

Více zde.

Příklad

U prodeje třiček zvolíte barevnou variantu z těch, které máte na skladě (černá, šedá, bílá - to jsou varianty) a k nim přičtete zda chce zákazník obrázek jako nášivku (+ 150 Kč) nebo potisk (+ 200 Kč). Barvy jsou varianty a obrázek je konfigurací. Stav štítků nebo potisků na skladě se nikde neeviduje. Je to jen informace, která se odesílá spolu s objednávkou a navyšuje / snižuje její cenu.

Nepomohla Vám tato nápověda?

Požádejte o radu zkušené eshopery v UPgates poradně.

UPgates poradna