Uživatelsky přivětivé URL adresy

Vyhněte se "ošklivým" adresám jako:

www.upgates.cz/2016-03-15/blog/kategorie/ostatni/perfektni-seo

Používejte krátké URL s klíčovými slovy:

www.upgates.cz/blog/perfektni-seo

Průzkumy ukázaly, že kratší URL dosahují vyššího ranku v Google.

TITLE tag s klíčovými slovy

<TITLE> tag je jeden z nejdůležitějších SEO faktorů na stránce. Čím více se budou klíčová slova blížit vašemu <TITLE> tagu, tím větší získáte váhu ve vyhledávačích.

Nadpisy

Přidejte do tagu nadpisu modifikátory jako "2016", "recenze", "nejlepší" atd. pomohou vám v delších vyhledávacích frázích, které uživatel zadává, když už se chystá nakoupit.

Zabalte své nadpisy do tagu <h1> a vždy jím začínejte. Své podnapisy zabalujte sestupně <h2>, <h3>, <h4> atd. Snažte se obsáhnout v nadpisech klíčová slova.

Klíčová slova

Pokud začínáte psát nějaký článek nebo uvodní text, mezi pvní stovkou slov byste měli umístit veškeré klíčové slova (keywords).

Responzivní design

Všude skloňovaný responzivní design. Jak už bylo řečeno, Google penalizuje "neresponzivní" stránky již od roku 2015 a neustále v tom pokračuje.

Outbound odkazy

Česky zpětné odkazy, jsou odkazy, které Googlu pomáhají zjistit o čem ve vašem článku jde nebo o čem je. Průzkumy ukázaly, že stránky s těmito odkazy majá vyšší rank score než ty bez odkazů. Odkazovat můžete na Wikipedii nebo i jiné zdroje související s vaším článkem.

Interní odkazy

Každý váš článek by měl obsahovat alespoň 2-3 interní linky, odkazující na související věci či články na vašich stránkách. Dokonale prolinkovaná je právě zmíněná Wikipedie.

Obrázky

Optimalizujte velikosti obrázků, 2MB obrázek se bude načítat déle než ten samý ve velikosti 8 kB. Využívejte klíčová slova v Alt popiscích obrázků.

Sociální sítě

Sociální sítě nehrají až takovou roli v SEO, ale generují návštěvnost a čím větší návštěvnost, tím máte větší šanci na sdílení odkazů vašich článků na jiných webech.

Obsáhlé články

SEO rčení "length is strength" (délka je síla) dokazuje, že delší články získávají vyšší rank než ty kratší. 

Diskuse