Soubory

Veškeré obrázky a soubory, které budou součástí obsahu vašeho e-shopu, musíte nejdříve nahrát do Správce souborů. Okno s tímto modulem se vždy zobrazí na konkrétních místech administrace, kde je třeba přidat nějaký soubor.

Soubory můžete jednotlivě nebo hromadně třídit do složek. Dále lze vyhledávat v názvech souborů pomocí fulltextu. Můžete jim nastavit titulky, které se pak zobrazí v galeriích, skrytých popiscích atd.

Podporované typy souborů

Obrázkové

Soubory s koncovkou jpg, jpeg, png, gif (velikost písmen nehraje roli) se budou zpracovávat jako obrázky. Pouze tyto typy souborů se nabídnou v modulech souvisejících se správou obrázků (galerie, editor textu). Možnost svg formátu připravujeme.

Ostatní

Ostatní typy souborů systém vyhodnotí jako neobrázkové.

Nahrání nového souboru

Většinou ale potřebujete do správce souborů nahrát nový soubor z vašeho počítače. Klikněte tedy na tlačítko přidat soubory nebo soubory rovnou přetáhněte.

Vybrané soubory se načtou do správce souborů. Teď už stačí jen spustit nahrávání.

Nahrané soubory vložíte do produktu tak, že kliknete na tlačítko .

Složky ve správci souborů

Soubory můžete přidávat do různých složek zobrazených v levém sloupci. Stačí kliknout na název složky a začít přidávat obrázky. Máte možnost přidávat nové podsložky, upravovat a mazat složky.

Všechny obrázky se automaticky zmenšují na maximální výšku nebo šířku 1000 px. Pouze obrázky nahrané do složky Grafika (a jejích podsložek) se nezmenšují ani znovu nekomprimují. Je určená pro vkládání obrázků do grafiky - např. bannerů.

Diskuse