UPgates e-shopy umožňuje aktivaci Let's encrypt certifikátu, který je zcela zdarma a zapnete si jej přímo v administraci e-shopu. 

Samotné administrační prostředí je zabezpečeno protokolem HTTPS.

Proč SSL certifikáty používat?

  • Na prvním místě určitě z bezpečnostních důvodů. Tím máte jistotu, že zadávané důvěrné informace nikdo neodposlouchává.
  • Dalším důvodem může být aktivace služby Google nákupy, která povinně vyžaduje SSL certifikát na košík.
  • V neposlední řadě pak zvyšujete kredit svého internetového obchodu.

Předpoklady

  • Váš e-shop musí fungovat na ostré doméně. Pokud jste tedy ještě v testovacím provozu, je třeba přejít na ostrý provoz.
  • Je potřeba mít správně nastaveny DNS záznamy podle návodu v administraci Nastavení / Domény a SSL.
  • U domény nesmí být aktivní AAAA záznamy (pro IPv6). Pokud jej máte vyplněny, ověření SSL certifikátu neproběhne. Tyto záznamy je nutné odstranit.

Aplikace SSL certifikátu na UPgates

V administraci pod Nastavení / Domény a SSL u každé vaší domény pomocí ikony otevřete okno, kde lze certifikát aktivovat. Po aktivaci certifikátu dojde automaticky k ověření do 1 hodiny.

Je tato služba placená?

Let's Encrypt SSL certifikáty jsou zcela zdarma. Co do bezpečnosti je zcela srovnatelný s ostatními placenými certifikáty. Aktivaci si provedete sami v administraci a za jejich provoz si nic neúčtujeme.

Implementace vlastních SSL certifikátů není z technických důvodů možná a neprovádíme ji. SSL certifikát Let's Encrypt se oproti placeným certifikátům neliší a jeho aktivaci a užívání máte v rámci pronájmu zdarma.

Kdy certifikát aktivovat?

Certifikát lze aktivovat až je e-shop na ostré doméně. Pokud máte implementovaný nějaký vlastní certifikát a blíží se jeho expirace, není potřeba nic řešit, po expiraci automaticky naběhne Let's Encrypt certifikát.

Diskuse