Proč SSL certifikáty používat?

Na prvním místě určitě z bezpečnostních důvodů. Tím máte jistotu, že zadávané důvěrné informace nikdo neodposlechne. Dalším důvodem může být aktivace služby Google nákupy, která vyžaduje SSL certifikát na košík. V neposlední řadě pak zvyšujete kredit svého internetového obchodu.

Předpoklady

  • Váš e-shop musí fungovat na ostré doméně. Pokud jste tedy ještě v testovacím provozu, je třeba přejít na ostrý provoz.
  • Je potřeba mít správně nastaveny DNS záznamy.
  • U domény nesmí být aktivní AAAA záznamy (IPv6), pokud je máte vyplněny, ověření SSL certifikátu neproběhne. Tyto záznamy je nutné odstranit.

Aplikace SSL certifikátu na UPgates

V administraci pod Nastavení / Systémové / Domény u každé vaší domény pomocí ikony vyvoláte okno, kde lze certifikát aktivovat. Po aktivaci certifikátu dojde automaticky k ověření do 1 hodiny.

Je tato služba placená ?

Let's Encrypt SSL certifikáty jsou zcela zdarma. Aktivaci si provedete sami v administraci a za jejich provoz si nic neúčtujeme.

Kdy certifikát aktivovat ?

Certifikát lze aktivovat pouze na ostré doméně. Pokud již certifikát máte a blíží se jeho expirace, není potřeba nic řešit, automaticky se vám po expiraci nastaví náš Let's Encrypt.

Implementace vlastního certifikátu

Implementace vlastního certifikátu je zpoplatněna hodinovou sazbou dle rozsahu práce. Soubory zakoupeného a ověřeného certifikátu prosím zašlete na email technické podpory podpora@upgates.cz s doplněním názvu vašeho projektu v předmětu emailu. O provedení implementace budete informováni v co nejkratším možném termínu.

Diskuse