Tento článek byl vytvořen před více jak 2 roky a může obsahovat zastaralé informace.

UPgates e-shopy umožňuje aktivaci Let's encrypt certifikátu, který je zcela zdarma a zapnete si jej přímo v administraci e-shopu. 

Samotné administrační prostředí je zabezpečeno protokolem HTTPS.

Proč SSL certifikáty používat?

  • Na prvním místě určitě z bezpečnostních důvodů. Tím máte jistotu, že zadávané důvěrné informace nikdo neodposlouchává.
  • Dalším důvodem může být aktivace služby Google nákupy, která povinně vyžaduje SSL certifikát na košík.
  • V neposlední řadě pak zvyšujete kredit svého internetového obchodu.

Předpoklady

  • Váš e-shop musí fungovat na ostré doméně. Pokud jste tedy ještě v testovacím provozu, je třeba přejít na ostrý provoz.
  • Je potřeba mít správně nastaveny DNS záznamy podle návodu v administraci Nastavení / Domény a SSL.
  • U domény nesmí být aktivní AAAA záznamy (pro IPv6). Pokud jej máte vyplněny, ověření SSL certifikátu neproběhne. Tyto záznamy je nutné odstranit.

Je tato služba placená?

Let's Encrypt SSL certifikáty jsou zcela zdarma. Co do bezpečnosti je zcela srovnatelný s ostatními placenými certifikáty. Aktivaci si provedete sami v administraci a za jejich provoz si nic neúčtujeme.

Implementace vlastních SSL certifikátů není z technických důvodů možná a neprovádíme ji. SSL certifikát Let's Encrypt se oproti placeným certifikátům neliší a jeho aktivaci a užívání máte v rámci pronájmu zdarma.

Kdy certifikát aktivovat?

Certifikát lze aktivovat až je e-shop na ostré doméně. Pokud máte implementovaný nějaký vlastní certifikát a blíží se jeho expirace, není potřeba nic řešit, po expiraci automaticky naběhne Let's Encrypt certifikát.

Diskuse
Často se ptáte