Pokud si s nastavením eshopu nevíte rady nebo to nejde podle předpokladů, využijte sekci nápověda, ve které najdete popsány všechny dostupné moduly a funkce, které můžete v administraci spravovat. 

Když byste požadovanou informaci nenašli nebo se problém týká aplikací třetích stran, oslovte na Facebooku ostatní eshopery, kteří již stejný problém s největší pravděpodobností řešili. 

Řešení technických problémů

Občas se stávají i neočekávané problémy technického rázu. Neváhejte nás v tom případě kontaktovat těmito kanály:

  • Formulář technické podpory - pokud vaše administrace funguje, napište nám váš problém. Více zde.
  • Facebook stránka - pokud vaše administrace nefunguje, sledujte naši oficiální Facebook stránku. Případně nám zašlete zprávu z Facebooku.
  • Facebook poradna - pokud vaše administrace nefunguje, využijte naši Facebook poradnu. Každý e-shoper by v ní měl být, proto doporučujeme se do této uzavřené skupiny přihlásit. UPgates technická podpora tuto diskuzi průběžně monitoru. Více zde.

Jak pracuje technická podpora

Technická podpora se zabývá, až následným řešením případných technických problémů, kdy daná funkce hlásí chybu nebo evidetně nepracuje, jak má. Komunikace s touto podporou probíhá vzhledem k časové vytížnosti přes dotazový systém. Každý dotaz je archivovaný, evidovaný a vždy se dostane ke kompetentní osobě. 

Pracovní doba podpory je od 8:00 do 16:00 hodin. Ve špičce od 10 do 14 hodin se může čas reakce protáhnout vzhledem ke zvýšenému počtu zaslaných požadavků. Technická podpora je o víkendech a svátcích omezená, kdy řešíme pouze krizové situace, které mají vliv na fungování systému UPgates.

Zpracování dotazů je řazeno podle jejich závažnosti a vlivu na fungování e-shopu. V případě méně závažných dotazů prosíme o trpělivost.

Upozorňujeme, že v rámci obchodních podmínek zajišťuje UPgates uživatelům bezplatnou technickou podporu k obsluze systému v rozsahu max. 10 požadavků/měsíc.

Postup v administraci

  1. V menu administrace zvolte sekci Podpora.
  2. V oddílu Dotazy na technickou podporu klikněte na tlačítko "+ Nový dotaz".
  3. Vyplňte požadované údaje.
  4. Klikněte odeslat.

S cílem co nejrychlejšího odbavení dotazů žádáme o co nejpodrobnější popis daného problému. Do otázky můžete mimo jiné přiložit také obrázek související s danou záležitostí nebo jiný typ souboru.

Přehled vašich dotazů

V této části najdete také seznam svých předchozích dotazů na technickou podporu, ve kterém můžete filtrovat dle potřeby a dohledat případně již řešené problémy.

  • Otevřený dotaz - problém byl přijat technickou podporou a je v procesu jeho řešení. Do ticketu můžete psát dodatečné zprávy, pokud není aktuálně blokovaný z důvodu fyzického provádění řešení. V tom případě vyčkejte na odpověď a odblokování. Osobě, která ticket založila bude vždy zasláno upozornění na email, že dorazila odpověď ze strany technické podpory. 
  • Uzavřený dotaz - problém je vyřešen a nelze do něj psát dodatečné zprávy. Pokud se v budoucnu vyskytne stejný problém, je třeba postupovat podle navrženého řešení v ticketu. Pokud již řešení nefunguje, napište nový ticket.

Poskytnutí telefonu

V mimořádných případech potřeby urgentního řešení vás může podpora kontaktovat také telefonicky. Z tohoto důvodu je vhodné již i během práce ve zkušební verzi vyplnit kontaktní telefonní číslo ve vyskakovacím okně administrace.

 

Nepomohla Vám tato nápověda?

Požádejte o radu zkušené eshopery v UPgates poradně.

UPgates poradna