Tento článek byl vytvořen před více jak 2 roky a může obsahovat zastaralé informace.

Seznam slov a sousloví, která se nevyskytují v redakčním systému (kategorie, články, produkty, ankety atd.), ale jsou součástí grafiky e-shopu. Výrazy typu "Přihlásit", "Zapomněli jste heslo?", "Mapa stránek" nebo "Košík" jsou nakódovány do HTML šablon. V překladech si je můžete přejmenovat a v případě, že má váš e-shop více jazykových mutaci, také přeložit.

Funkce modulu

Hlavní funkcí modulu Překlady je přeložit text v grafice do dalších jazyků. UPgates má aktuálně k dispozici hotové překlady do češtiny, angličtiny a slovenštiny. Ostatní jazyky je třeba si přeložit ručně v administraci nebo je zakoupit na Marketplace.

Úprava textů v grafice

Další funkcí je upravit samotný text v grafice tak, aby lépe odpovídal vašim potřebám. Např. výraz Vytvořit účet změnit na Registrovat se.

Nový překlad

Pokud potřebujete v kódu grafických šablon e-shopu vytvořit nové textové pole, vytvořte v HTML kódu šablony novou značku a následně ji přidejte sem do překladů.

  • Značka - Musí být unikátní. Na velikosti písmen záleží.
  • Plural - Možnost definování různých tvarů překladů v množném čísle.

Upravit překlad

Nejdříve výraz vyhledejte v tabulce textových polí. Přesně opište nebo zkopírujte výraz z vašeho e-shopu (na velikosti písmen a diakritice záleží) do vyhledávacího pole v hlavičce tabulky. Pokud vyhledáváte výraz v české jazykové mutaci, použijte vyhledávání ve sloupci cz. Obdobně postupujte u ostatních jazyků. Pouze u angličtiny se překlady standardně nevyskytují, protože jsou názvem značky. To platí i obecně, že pokud se někde nevyskytuje překlad, automaticky se doplní název značky. Vyhledávání slova spustíte klávesou enter nebo kliknutím na tlačítko Filtr.

  •  Přeložit - v otevřeném okně máte možnost přepnout typ pole. Vyplňte jednotlivé překlady.
  •  Název značky - Změníte samotnou značku. Pozor, se změnou v administraci musí jít ruku v ruce změna názvu značky v HTML kódu šablony. Pokud nemáte přístup do kódu, určitě značku neměňte.

Zobrazení v administraci

Nepomohla Vám tato nápověda?

Požádejte o radu zkušené eshopery v UPgates poradně.

UPgates poradna