Zde najdete seznam slov a sousloví, která jsou nedílnou součástí grafiky e-shopu a zároveň nejsou obsahem redakčního systému. V překladech si je můžete upravit a případně přeložit do dalších jazykových mutací.

Funkce modulu

Překlad do jazyka

Hlavní funkcí modulu Překlady je přeložit text v grafice do dalších jazyků. UPgates má aktuálně k dispozici hotové překlady do češtiny, angličtiny a slovenštiny. Ostatní jazyky je třeba si přeložit ručně v administraci nebo je zakoupit na Marketplace.

Úprava textů v grafice

Další funkcí je upravit samotný text v grafice tak, aby lépe odpovídal vašim potřebám. Např. výraz Vytvořit účet změnit na Registrovat se.

Příklad

Jak překlady fungují si vysvětlíme na příkladu. Vezměme si třeba výraz Vytvořit účet. Toto slovo se vyskytuje přímo v grafice e-shopu na systémové stránce. 

Nastavení překladu

Přejděte do modulu  Obsah / Překlady.

Vyhledejte výraz Vytvořit účet. Ve sloupci označeném podle jazykové mutace vložte hledané slovo do filtračního pole v záhlaví tabulky.

Nalezený výraz rozklikněte na detail pomocí ikonky a dle potřeby upravte nebo doplňte překlad.

Překlady a úpravy textace systémových hlášek v textových polích administrace e-shopu

Upozornění! Pod ikonou se skrývá systémová značka daného překladu. Pomocí ní se překlad vkládá do šablon. Pokud přímo neprovádíte úpravy v HTML kódu šablon, značku neměňte! Jinak riskujete, že o překlad můžete přijít.

Kontaktní menu (hlavička 4)

U hlavičky č. 4 (viz. nastavení v modulu Designer) se můžete setkat s tzv. kontaktním menu, které se upravuje v modulu Překlady. Může obsahovat odkazy na stránku s kontakty, podporu, obchodní podmínky atd. 

V modulu Překlady si ve sloupci Značka (en) vyhledáte značku contact-menu. Vyhledají se 3 záznamy. Vy upravíte jen ty nejnovější. Překlad contac-menu-2 je nejnovější překlad pro menu v zobrazení pro desktop. Překlad contact-menu-dropdown zase pro zobrazení mobil a tablet (vyjíždí v bočním menu).

V detailu překladu upravíte obsah (ve všech jazycích). V tomto případě je vše uloženo v HTML kódu, takže úprava vyžaduje kódovací znalosti. 

Upravíme si první odkaz v kódu. Místo znaku # doplníte relativní odkaz na cílovou stránku /obchodni-podminky. Text uvnitř odkazů (v tomto případě výraz contact-menu) přejmenujete na Obchodní podmínky.

A toto je výsledek, který obdobně aplikujete i na další odkazy v kódu.

Diskuse