Systém vám umožňuje již ve zkušební době a následně v ostrém provozu nastavit neomezený počet jazykových mutací. Každá se bude zobrazovat na unikátní URL adrese.

V administraci dojde k zobrazení nových formulářových polí tak, abyste mohli vyplnit jejich překlad pro každou vytvořenou jazykovou mutaci. Pro maximální jednoduchost a přehlednost překlad provedete na téže stránce administrace - není třeba jazyky přepínat.

Jazykové mutace na hlavní doméně

Všechny jazykové mutace jsou zdarma v ceně pronájmu. URL adresa jazykové mutace se tvoří dle následujícího příkladu.

www.mujeshop.cz (hlavní česká jazyková mutace)
www.mujeshop.cz/sk
(slovenská jazyková mutace)
www.mujeshop.cz/en (anglická jazyková mutace)

Jazyková mutace na vlastní doméně a multishop

Jazykovou mutaci je možné provozovat také na vlastní doméně. Tedy na jiné doméně než je hlavní. URL adresa jazykové mutace má podobu dle následujícího schématu. Více zde.

www.mujeshop.cz (česká jazyková mutace)
www.mojeshop.sk
(slovenská jazyková mutace)
www.mystore.com
(anglická jazyková mutace)

Pomocí jazykových mutací lze provozovat na jedné administraci více satelitů (multishop). URL adresa jazykové mutace, včetně domény, je odlišná a může mít i rozdílnou grafiku. Více zde.

Upozornění! Varianta pronájmu Bronze má počet jazykových mutací omezen na jeden. Pokud potřebujete vícejazyčný e-shop, přejděte do Můj účet / Peněženka a finalizace a změňte v oddílu Finalizace Variantu pronájmu.  

Zobrazení na e-shopu

Výběr jazykové mutace na e-shopu může mít různé podoby. Jejich konkrétní formu můžete nastavit v modulu Designer. Nastavíte si rozložení Hlavička / Jazyky dle nápovědy zde.

Zobrazení může mít podobu vlaječek nebo zkratek jazyka (CZ, EN), s rolovací nabídkou nebo přímo viditelné odkazy v hlavičce e-shopu.

Jazykové mutace eshopu

Zobrazení v administraci

Po přidání jazykové mutace se zobrazí nová formulářová pole. Na jedné stránce (např. detailu produktu) tak lze upravovat všechny překlady najednou. 

Jazyková mutace eshopu

Nepomohla Vám tato nápověda?

Požádejte o radu zkušené eshopery v UPgates poradně.

UPgates poradna