Upgates Marketplace jako zajímavý akviziční kanál. Jak správně pracovat s inzeráty a poptávkami?

Jako profesionální agentury náš portál Marketplace už jistě znáte. Ve zkratce jde o unikátní prostor, skrze který můžete uživatelům e-shopového systému Upgates nabídnout své služby. A ty mohou být různé. Od programování či kódování na zakázku, až třeba k překladům, nebo výrobě produktových fotografií. 

Marketplace je důležitou součástí našeho ekosystému. Zdůrazňuje totiž postavení Upgates jakožto maximálně otevřeného ekosystému, skrze který si klienti mohou své online obchody do vysoké míry individualizovat. To se často neobejde bez spolupráce se zkušenými odborníky. Ty si e-shoper nejlépe najde právě na Marketplace. 

Proto jako Upgates považujeme za důležité vysvětlit si, jak by agentury měly v poptávkami ze strany e-shopů pracovat. Dobře zvládnutý proces realizace poptávky je totiž základem úspěšné realizace, na jejímž konci je spokojený klient a dobrá reference. Jak tedy z marketplace získat maximum? 

  1. Dejte si záležet na inzerátech: vaše inzeráty na Marketplace by měly být výkladní skříní vůči klientům Upgates. Měli by se zde dozvědět, čím se vaše agentura zabývá, s čím může klientům pomoci. Pokud dokážete nabídnout zajímavé reference, nebo konkrétní ukázky práce, určitě s nimi v rámci inzerátů pracujte. Snažte se, aby byly vaše inzeráty na první pohled nerozeznatelné. Pracujte s jednotnou grafikou a stylem komunikace. Chápeme, že spousta z vás má vlastní weby, na které byste své klienty rádi dostali. Svou prezentaci v rámci Marketplace byste ale měli postavit tak, aby se i zde e-shoper dozvěděl všechno potřebné.
  2. Důsledně odpovídejte na poptávky: Naši klienti s Marketplace umí pracovat a pravidelně zde hledají agentury k oboustranně prospěšné spolupráci. Agentury proto důrazně nabádáme, aby důsledně odpovídaly na poptávky. Pokud na další zakázky nemáte čas, věnujte e-shoperovi alespoň kousek svého času slušným odmítnutím. Nikdy nevíte, zda férová odpověď nepřinese perspektivní spolupráci v budoucnu. Ponechání inzerátu bez reakce je pro klienta nepříjemné. V případě, že zakázku přijmete, zaznamenejte tuto skutečnost do Marketplace.
  3. Komunikujte transparentně: Je nám jasné, že komunikace skrze Marketplace nenahradí email nebo telefonní hovory. S klienty tedy samozřejmě komunikujte, jak uznáte za vhodné. Toto platí především u dlouhodobějších zakázek. Měli byste ovšem být transparentní. Pokud nestíháte, dejte o tom svému klientovi vědět. Snažte se také dodržovat dohodnuté cenové nabídky. A to zvláště v případě, kdy je cena zakázky uvedena přímo u inzerátu. Doporučujeme mít vše podložené. S klientem tedy před zahájením zakázky uzavřete alespoň rámcový dokument s objednávkou. 
  4. Nezapomeňte do Marketplace zaznamenávat důležité milníky zakázky: Jak už jsme řekli, chápeme, že s klienty je efektivnější komunikovat mimo Marketplace. Do portálu ale pravidelně zaznamenávejte významné milníky zakázky. Není jich moc. Stačí dát klientovi vědět, že jste zakázku přijali, případně odmítli. V případě přijetí se zakázka posouvá do stavu “Realizace zakázky”. Až budete mít hotovo, následuje fáze “Čeká na schválení zákazníkem”. Po schválení ze strany zákazníka proces končí staven “Dokončeno
  5. Vyzvěte klienta k zanechání hodnocení: Reference jsou důležitým kritériem, na základě kterého si naši klienti vybírají partnery ke spolupráci. Našim cílem by tedy mělo být získat z dokončených zakázek co nejvíce hodnocení. Hodnocení je k dispozici právě u zcela realizovaných poptávek. Na text hodnocení můžete v případě potřeby reagovat. 
Další článek
Upgates Marketplace je místo, kde najdete partnery z mnoha oborů. Jak s agenturami k oboustranné spokojenosti spolupracovat?