Upgates mění ceník. Zlevňujeme nejoblíbenější tarify

Upgates mění svůj ceník. Nemusíte se ale děsit. Zatímco vše kolem nás zdražuje, my jsme přistoupili k úpravě našich tarifů, která je pro e-shopery příjemnější. Rozhodli jsme se totiž ke snížení ceny nejpopulárnějších tarifů. Díky změnám v ceníku bude většina našich e-shoperů platit za měsíční pronájem méně. Zároveň zůstává neměnná naše základní filozofie, kterou je dostupnost všech funkcí systému ve všech tarifech. Také vám dáváme dostatek času k rozmyšlení, který tarif si zvolit. Nový ceník začne platit 1.7.2022 a současný tarif můžete využívat ještě jeden rok

Tarif Bronze

Cena tarifu zůstává stejná. Tedy 450 korun měsíčně. Rozhodli jsme se ale k velmi žádané úpravě maximálního počtu produktů. Nově bude možné tarif Bronze naplnit až 100 produkty. Spousta e-shoperů, kteří nyní kvůli počtu produktů využívají Silver, tedy nově může přejít na základní tarif Bronze. Pro náš nejlevnější tarif také rozšiřujeme dostupné úložiště na 3 GB. Stejně tak bude v tomto tarifu možné provozovat až 3 emailové schránky. Co zůstává, je omezení na 1 jazyk a 1 uživatele. 

Tarif Silver

Cenu tarifu Silver snižujeme na 1 150 korun, což je oproti stávajícímu ceníku o 300 korun méně. Využívání tarifu Silver však bude nově omezeno pouze na 2 jazyky a 5 uživatelů. Dostupné úložiště zvyšujeme na 5 GB a stejně bude k dispozici 5 emailových schránek. Většina našich e-shoperů s tarifem Silver využívá jeden, nebo dva jazyky. Proto jsme se rozhodli k úpravě podmínek, která většině e-shoperů zlevní celkovou cenu tarifu, aniž by museli upravovat celkový počet produktů. Větší množství jazyků znamená také značné zatížení našich serverů. Po snížení limitu počtu jazyků jsme tedy mohli přistoupit ke snížení konečné ceny tarifu.

Tarif Gold

Taktéž cena tarifu Gold bude s novým ceníkem příjemnější. Tarif nově vyjde na 1 750 korun měsíčně. Počet dostupných produktů však z kapacitních důvodů snižujeme z 10 tisíc na 5 tisíc. Stejně tak bude nově možné v tarifu využívat 5 jazyků. Velikost dostupného úložiště zvyšujeme na 10 GB. 10 emailových schránek a neomezený počet uživatelů zůstává. U oblíbeného tarifu Gold jsme vám chtěli primárně snížit celkovou cenu pronájmu a zároveň neomezit většinu klientů. Díky snížení požadavků na naše servery, kterého jsme docílili snížením počtu produktů, tedy můžeme snížit i cenu měsíčního pronájmu. 

Tarif Platinum 

Náš nejvyšší tarif je jediný, jehož cena se zvyšuje. Nově bude dostupný za 3 250 korun měsíčně, což je navýšení o 300 korun, a nabídne až 50 tisíc produktů. Zároveň zvyšujeme úložiště na 15 GB. Vše ostatní, tedy emaily, počet uživatelů a jazyky, zůstávají neomezeně. U tarifu Platinum jsme naopak chtěli vyjít vstříc těm nejnáročnějším klientům. Ti často vyžadují podporu velmi vysokého počtu produktů a neomezenou volnost u ostatních parametrů. Proto výměnou za mírné zvýšení ceny zásadně zvyšujeme limit produktů. 

Všechny ceny jsou uvedeny bez DPH. 

Kdy musím přejít na nový tarif?

Jestli se vám nový ceník líbí, můžete si tarif změnit klidně první den platnosti nového ceníku. Pokud byste naopak raději zůstali u současných podmínek, umožníme vám to ještě po dobu jednoho roku, protože váš současný tarif může zůstat v platnosti až do 3.7.2023. Po tomto datu proběhne přechod na nový ceník i u klientů, kteří si ponechali původní tarif. Dostanete automaticky nejvýhodnější tarif, který splňuje parametry vašeho e-shopu. Na přechod vás ještě včas upozorníme.

Naopak v případě, kdy například dosáhnete limitu produktů a budete si chtít tarif zvýšit, už si budete muset vybrat z nového ceníku. Cesta zpět k původnímu tarifu pak už neexistuje. Nově registrované e-shopy budou vycházet pouze z nových tarifů.

Nový ceník bude aktivní od 1.7.2022

Příklady: 

Mám 70 produktů a aktuálně využívám tarif Silver

Nic vám nebrání v přechodu na nový ceník, kde si vystačíte s tarifem Bronze za 450 korun měsíčně. Musíte ale počítat s tím, že v e-shopu budete moci využít jen jeden jazyk. Pokud chcete například začít prodávat na Slovensko, musíte zůstat na tarifu Silver. 

Mám 500 produktů a potřebuju 3 jazyky. Využívám Silver

Máte tři možnosti. Buďto zůstanete na starém tarifu a nic se pro vás celý rok nezmění, nebo přejdete na nové tarify. Pokud si zvolíte nový Silver, budete muset smazat jeden jazyk. Celková cena pronájmu se ale zlevní. Případně můžete přejít na nový tarif Gold a vše si ponechat při starém.

Zůstal jsem na starém tarifu Silver ale potřebuji zvýšit počet produktů na 2 tisíce

Teď se přesuneme do nedaleké budoucnosti. Nové tarify platí už několik měsíců a vy jste se rozhodli zůstat u původního tarifu Silver. Nyní ale chcete rozšířit svůj e-shop o dalších 1 200 produktů. Jedinou možností je přechod na nové tarify, tedy aktualizovaný tarif Gold. Cesta zpět ke starému tarifu se tím uzavře. 

Mám e-shop s 50 tisíci produkty na jiné platformě, která za vysoký počet produktů neručí

Nově můžete naprosto bez problému přejít na Upgates. Hladký chod vašeho e-shopu dokážeme garantovat až do 50 tisíc produktů.

Snímek starého ceníku. 

Další článek
APEK vyzývá podnikatele k přehodnocení portfolia nabízeného zboží s ohledem na válečné kroky Ruska