Upgates vs. Shoptet Premium

Krabicová řešení jsou stavěna tak, aby uspokojila potřeby většinu e-shopů. Náročnější uživatelé ovšem mohou narazit na jejich limity. Tato situace měla v minulosti prakticky jen jedno řešení, a tím byl vývoj e-shopu na míru. Složitý projekt, který stojí obrovské množství času a hlavně financí, se proto skutečně vyplatí pouze těm největším hráčům na trhu. Pro ty ostatní se v posledních letech vynořila řada alternativ. Některé jsou výhodné, jiné méně. 

V Upgates na to ale jdeme trochu jinak. Náš e-shopový systém vyvíjíme jinak. V ohledem na maximální elasticitu tak, aby si jej byl každý schopen přizpůsobit potřebám svého podnikání. To, co ostatní vydávají za prémiové funkce s cenovkou v řádu desetitisíců totiž u Upgates dostanete v základu, maximálně za několik tisícovek měsíčně. 

Pojďme si tedy projít přednosti produktu Shoptet Premium a srovnat si, co dokáže nabídnout Upgates. 

Mezi hlavní přednosti, kterými se pyšní Shoptet Premium patří: 

  • Možnost využití privátního API
  • Vlastní grafika e-shopu
  • Správa více e-shopů z jedné administrace (multishop)

Nezní vám to povědomě? Tyto funkce jsou standardní součástí e-shopového systému Upgates. Bez prémiového pozlátka, prostě pro každého. 

V čem vám pomůže otevřené API? 

Nejdřív si pojďme rozebrat přednosti veřejně dostupného API. Jde o technologii, na jejímž základě spolu mohou komunikovat různé nástroje. Odborné pojmy můžeme vynechat. Pro běžného uživatele je důležitý fakt, že prostřednictvím API můžete svůj e-shop propojit s dalšími nástroji. Nejčastěji jde o účetní, nebo skladový software, napojení na fulfillment a podobně. 

Podstatou API je zasílání a přepisování dat v potřebný čas. Například, pokud na e-shopu prodáte zboží, skrze API bude odeslán požadavek, který vám daný kus vyskladní ze skladové evidence. Stejně tak můžete přenášet celé produkty, zákazníky, nebo účetní dokumenty. API můstek pro vlastní napojení je proto obzvláště důležitý pro firmy používající ke svému chodu nástroje, na které jsou zvyklé. Díky můstkům nemusí měnit zaběhlé postupy. API propojení zajistí hladkou integraci nového e-shopu do existujících procesů firmy. To vám ušetří nejen čas, ale také spousty nervů. 

U Upgates máte na výběr množství hotových API doplňků od našich partnerů, ze kterých si můžete vybrat ten pravý. Stejně si můžete nechat vytvořit API napojení na libovolný program, který tuto formu integrace umožňuje. K e-shopu si tak klidně můžete nechat propojit i vlastní aplikace. 

Vlastní design

Věříme tomu, že přizpůsobit si e-shop podle sebe by mělo patřit mezi základní možnosti, které e-shopy mají k dispozici. A tím se také řídíme. Unikátní e-shop, který se odlišuje od konkurence, si totiž u nás může postavit každý. I zákaznici se základním tarifem Bronze. V tomto ohledu neděláme výjimky. Náročnější uživatelé pak mají k dispozici Editor kódu, kdy si buďto sami se znalostmi kódování nebo se spolehlivým partnerem můžete grafiku e-shopu upravit bez omezení zcela podle svých představ. 

U Upgates si tak máte na výběr hned ze tří ověřených způsobů, jak si e-shop přizpůsobit svým potřebám. Jak už jsme řekli, všechny jsou k dispozici každému. Na vás je tak jen výběr té vhodnější varianty. 

Výběr té nejlepší šablony: chcete e-shop spustit co nejrychleji, ale zároveň mít jistotu, že bude vypadat k světu? Pak není nic jednoduššího než si z naší bohaté a neustále bobtnající knihovny vybrat vzhled, který je vám a vašemu podnikání nejblíž. Toto řešení je naprosto dostačující pro většinu převážně začínajících e-shoperů. To je ale jen začátek. 

Modul Designer: u přednastavených designů, které už tak nabízejí nevídanou rozmanitost, to ale rozhodně nekončí. Každý náš přednastavený design si totiž do nejmenšího detailu můžete přizpůsobit podle svých představ. V pokročilém grafickém konfigurátoru Designer. Zde se můžete buďto vlastními silami nebo s pomocí profesionální agentury ponořit do detailního nastavení jednotlivých prvků a změnit tak základní vzhled klidně k nepoznání. 

Editor kódu: nespokojíte se širokými možnostmi grafického konfigurátoru Designer? I v tomto případě má e-shopový systém Upgates řešení. Tím je Editor kódu. Jedná se o profesionální nástroj určený pro agentury nebo zkušené kodéry. V prostředí Editoru kódu si totiž můžete nechat vystavět design e-shopu skutečně na míru. Jedinými bariérami bude jen vaše fantazie a schopnosti spolupracující agentury. 

Podpora

Stabilita e-shopového řešení je nesmírně důležitou hodnotou, která v Upgates vždy patřila mezi ty nejdůležitější priority. Stabilně fungující e-shop včetně všech jeho funkcionalit je místem, které vám bude neochvějně generovat prodeje. Také u spolehlivé platformy je však důležitá kvalitní podpora, na kterou se můžete vždy obrátit. Kromě standardní podpory, která vám poradí s nastavením e-shopu a udělá maximum při řešení možných problémů. 

Vedle základní podpory se však úspěšné e-commerce projekty mohou opřít o spolehlivého partnera z řad spolupracujících agentur. Zkušené agentury vám mohou pomoci jak od úplných začátků při tvorba samotného e-shopu, tak také s následným provozem. Na svého agenturního partnera zkrátka můžete přenechávat všechny úkony, které nechcete dělat sami. 

Multishop a prodej do zahraničí

Co kdybychom vám řekli, že v rámci jedné administrace a jednoho pronájmu můžete provozovat více e-shopů na samostatných doménách. Opět nejde o žádnou exkluzivní funkci dostupnou jen pro vyvolené, ale o základ. Alespoň tedy u Upgates. Už od 1 150 korun měsíčně totiž u Upgates můžete provozovat více samostatně vypadajících e-shopů z jedné administrace. Přehledně, ale s možností oddělení důležitých parametrů. Můžete jednoduše určovat, které produkty v jednotlivých verzích zobrazíte a jakými popisky je opatříte. Stejně tak mohou mít jednotlivé mutace vlastní fakturační údaje, výši DPH, vlastní kódy pro analytické nástroje a podobně. 

Systém multishopu je primárně stavěný pro zahraniční expanzi e-shopu, kdy můžete všechny verze svého e-shopu provozovat přehledně z jednoho místa. Multishop ovšem klienti Upgates využívají také u e-shopů v rámci jedné země, které například prodávají podobný sortiment. 

Výhody oproti e-shopu na míru

Nároční e-shopeři nezřídka kdy pokukují po vystavení vlastní e-shopu na míru. Jde o řešení, díky kterému získáte systém postavený skutečně od A do Z podle vašich představ. Má to ale i své nevýhody. Tou nejvýraznější je pochopitelně cena. V případě e-shopu na míru není výjimkou cenovka převyšující milion korun. Vývoj je navíc velmi náročný také časově. Pro specializované společnosti vyvíjející řešení na míru navíc zakázka obvykle okamžikem předání hotového e-shopu končí. Další funkce a úpravy už musíte opět implementovat na vlastní náklady. 

Právě proto se pronajímatelné systémy stávají pro internetové obchody na míru stále vážnějším konkurentem. Možnostmi indivudualizace e-shopu se totiž začínají těm vystaveným na míru stále více přibližovat. To ovšem za zlomek ceny, jejíž součástí je také zákaznická podpora a kontinuální implementace nových funkcí, oprav a reakcí na nové legislativní a daňové předpisy. 

Už jen uzpůsobení svého e-shopu aktuálním požadavkům dá mnoha online podnikatelům pořádně zabrat. U vlastních e-shopových řešení si jakékoliv implementace a úpravy musíte obstarat a samozřejmě také zaplatit sami. Také proto je o mnoho jednodušší mít za sebou podporu stabilní e-shopové platformy, která podobné úpravy implementuje automaticky. Kromě toho se také neustále rozšiřuje o nové funkce. 

Opravdu potřebujete za e-shop platit desítky tisíc?

Už jsme si řekli, že na pořádný e-shop, který vyhoví potřebám vašeho úspěšného podnikání a nebude vás brzdit v růstu, vás nemusí stát miliony. Nyní vám vysvětlíme, že to nemusí být ani desetitisíce. Elastické e-shopové řešení si u Upgates totiž můžete pořídit za 450 až 3 250 korun měsíčně. Tuto cenu neovlivňuje nabídka funkcí a možností, ale primárně počet dostupných produktů a jazyků. V případě, že máte zájem třeba kvůli zahraniční expanzi zájem o multishop, můžete jej u Upgates provozovat od 1 150 korun a případných příplatků 750 korun za každou samostatnou doménu. Co, čemu jinde říkají Premium je zkrátka u Upgates standard dostupný doslova každému. Místo minimálních 12 tisíc tak za svůj profesionální a plnohodnotný e-shop můžete měsíčně platit do 3 250 korun. 

Přesvědčte se o možnostech našeho neobyčejného systému sami. Na prvních 30 dní zdarma.