Úprava XML feedu (nejen) od dodavatele, automatický bidding i cenotvorba pomocí nástroje Conviu

Chcete nabízet produkty od několika dodavatelů v eshopovém řešení Upgates a potřebujete vytvořit vstupní dodavatelské XML pro eshop? Nevíte jak upravit XML feed? 

Každé eshopové řešení má svou vlastní importní XML strukturu. Pokud od dodavatele získáte data, která nelze pro eshopové řešení importovat, nezoufejte.

Conviu nabízí možnost Custom importu a Custom exportu. To znamená, že lze naimportovat jakákoliv dat, různě je upravit, sloučit a také vytvořit jakýkoliv export, kterým můžete spolehlivě naimportovat data do Vašeho eshopu. Conviu poskytuje napojení zdarma, platíte jen za množství produktů, které je na vstupu do nástroje. Do 10 tis položek je tato cena jen 199 Kč.

Data do požadovaného formátu připravíte snadno. Po registraci v aplikaci Conviu vložíte odkaz na XML soubor a jako formát XML zvolíte „Vlastní XML formát“.   Následně je možné přiřadit odpovídající element.

Napojit samozřejmě můžete libovolný počet dodavatelů, abyste zajistili nejlepší možnou dostupnost zboží.

V Conviu snadno nastavíte pravidla pro přepis kategorií dodavatele na kategorie vašeho e-shopu. Podobně můžete přepisovat skladovou dostupnost, přepočítávat prodejní ceny, sjednotit parametry produktů z dat všech dodavatelů, pracovat s variantami produktů apod.

jak upravit xml feed

A jak upravená data vyexportovat v požadovaném formátu? Vytvořte si vlastní šablonu, do které Vám Conviu vygeneruje produktový feed rychlostí blesku! Vybírat lze již z předpřipravených šablon, které je možné upravit. Stačí upravit názvy elementů a vyplnit proměnné.

úprava xml feedu

Nejpoužívanější exporty má již Conviu připravené a nemusíte tedy šablonu vytvářet. Stačí jen zvolit požadovaný formát a export pro váš eshop se během pár vteřin vygeneruje. Pro formát Upgates máme také již export připraven.

Na výstupu lze také několik XML souborů spojit do jednoho – tím sloučíte data několika dodavatelů do jednoho XML pro eshop.

Pokud si na import či export netroufnete, kontaktujte nás na info@conviu.cz a my Vám pomůžeme.

Pokud již eshop provozujete, můžete ocenit další možnosti, které Conviu nabízí. Jedná se o editor na úpravu XML souborů např. pro zbožové srovnávače a PPC systémy. Součástí tohoto modulu je také velmi žádaný Párovač produktů. Pomocí kombinací několika set pravidel a podmínek můžete upravit jakékoliv XML do požadovaného formátu.

Editor XML feedu je pouze začátek. V Conviu můžete nastavit také automatický bidding, tedy ceny za prokliky na Zboží.cz a Heureka.cz. Biddovací automat bude vyhodnocovat vaše nabídky dnem i nocí 7 dní v týdnu. Data vyhodnocuje prostřednictvím API, tj. vždy na základě aktuálních statistik.

Sledujete ceny konkurence? Už nemusíte. Stačí nastavit monitoring cen pro konkurenční eshopy, u kterých chcete ceny sledovat a každý den, pro celý sortiment uvidíte ceny pro všechny produkty od vámi zvolených eshopů. Tento podklad můžete použít pro cenotvorbu. A pokud chcete i cenotvorbu automatizovat, i tuto možnost Conviu nabízí.

Automatickou cenotvorbu lze zvolit z několika strategií – pořadí dle ceny, ceny dle zvoleného konkurenta, s ohledem na marži, růst obratu… Lze nastavit fixní ceny na zvolené období (např. pro dobu marketingové akce) nebo automatický výprodej.

Zdá se to jako drobnost, ale vědomí, že když se něco pokazí, dozvíte se to včas, vám hodně ulehčí. A podobný efekt mají pravidelné reporty toho, co je v e-shopu nového. Sami si určíte, o čem chcete mít přehled. Můžete sledovat stav importovaných produktů, produkty bez obrázku, produkty u kterých se změnila cena apod.

V rámci našeho partnerství můžete využít kód „UPGATES“ a získat slevu 20%!

Vyzkoušejte na 30 dní zdarma!

Neváhejte se na nás obrátit pro podrobnější informace na info@conviu.cz!

Další článek
Napojte si dodavatele a vytěžte maximum ze zbožových srovnávačů díky naší spolupráci s Mergado!