Tento článek byl vytvořen před více jak 2 roky a může obsahovat zastaralé informace.

Varianta je v podstatě produkt se specifickými parametry. Varianty produktu mají vlastní unikátní kód, pod kterým se vkládají do objednávky a pod tímto kódem jsou evidovány ve skladovém systému. Vytvářejí pomocí hromadného generování kombinací parametrů a jejich hodnot. Nemusíte je tedy vytvářet ručně každou zvlášť. 

Každá varianta má vlastní URL adresu na webové části. Je vkládána samostatně do sitemap a XML feedů pro internetové srovnávače.

Informace ve variantě se dědí z hlavního produktu, pokud nejsou ve variantě přímo definovány. Takto můžete přepisovat např. rozdílné ceny, dostupnosti, obrázky, vlastní pole.

Způsoby zobrazení variant jsou v podobě:

  • Formulář - Jako u klasického formuláře si zákazník nastavuje hodnoty variant v rolovací nabídce. Výhodou tohoto řešení je, že šetří místo na stránce detailu produktu. Vhodné i pro rozsáhlé seznamy variant.
  • Tabulka variant - Zobrazuje se jako tabulka možností variant v detailu produktu pod úvodním popisem. Hodí se spíše pro menší seznamy variant.

Zobrazení na eshopu

Zobrazení variant výběrovým polem

Tabulkové zobrazení variant

Diskuse
Často se ptáte
Komentáře

a

Dobrý den, máme vytvořené 4 varianty produktu:

1) Varianta A
2) Varianta B
3) Varianta C
4) Varianta A + B + C

Otázka zní, zda-li je možné, abych do 4) varianty uvedla všechny tři kódy? Při koupi 4) varianty se ze skladu odečte po 1 ks od A, B i C?

Martin PechAdministrátor |

Dobrý den, bohužel takovouto funkcionalitu v systému nemáme. Většinou takovéto produktové sady řeší klienti pomocí Pohody, která si přesně to co popisujete umí řešit na své straně v přenosu.

Další