Tento článek byl vytvořen před více jak 2 roky a může obsahovat zastaralé informace.

Rozšiřte si nabídku administrace o vlastní pole, která lze navíc zobrazit v grafice e-shopu. Je možné si takto upravovat na míru vzhled a částečně funkčnost vašeho e-shopu. Vlastní pole se globálně založí v nastavení a u jednotlivých položek se vyplní jejich hodnota.

Vlastní pole může sloužit také jen pro ukládání informací o dané položce. Nemusí se nikde jinde zobrazovat, než v samotné administraci. Takto je možné řešit zálohování starých informací o produktu, ukládání interních meta informací např. poznámky o zákazníkovi, staré texty od produktů atd.

Vlastní pole lze přidat do...

Pouze vybrané moduly umožňují vkládat vlastní pole. Jsou jimi Produkty, Kategorie, Články, Rádce, Aktuality, Zákazníci, Objednávky, Doprava, Platby, Dostupnost.

Typy vlastních polí

V nastavení vlastních polí můžete vybírat mezi manuálně vytvořenými nebo již předdefinovanými.

Manuální

Neobsahuje žádné předdefinované operace. Víceméně slouží pouze pro uložení nějaké hodnoty. Tuto hodnotu je ale možné zobrazit na e-shopu provedením úpravy v HTML kódu grafické šabloně. V modulu produkty jsou ve výchozím stavu již některá pole založená pro bannerový systém, srovnávače Heureka a Zbozi.cz. 

Předdefinované

Seznam polí, která jsme pro vás nastavili a přidali jim speciální funkcionalitu. Pomocí nich lze např. plnit popisy produktů pro Heureku, Zbozi.cz, Google Nákupy, nastavovat speciální šablony pro zobrazení na e-shopu a spoustu dalších rozšířených funkcí. Předdefinovaná pole v podstatě rozšiřují funkcionalitu administrace.

Zobrazení v grafice

Hodnota vlastního pole si můžete zobrazit na e-shopu. Stačí si grafiku přepnout do editoru kódu a do HTML šablony vložit speciální značku. Více zde.

Nepomohla Vám tato nápověda?

Požádejte o radu zkušené eshopery v UPgates poradně.

UPgates poradna