Rozšiřte si nabídku administrace o vlastní pole, která lze navíc zobrazit v grafice e-shopu. Je možné si takto upravovat na míru vzhled a částečně funkčnost vašeho e-shopu. Vlastní pole se globálně zakládají v nastavení a v modulech, respektive jednotlivých položkách, se do nich plní hodnoty.

Vlastní pole lze přidat do...

  • produktů,
  • kategorií,
  • článků,
  • rádce,
  • aktualit,
  • zákazníků,
  • objednávek,
  • doprav,
  • platebních metod,
  • dostupnosti.

Založení vlastního pole

Modul naleznete v menu administrace pod Nastavení / Vlastní pole. Vyberete si z podnabídky modulů ten, do kterého chcete vlastní pole zakládat. Např. Produkty.

Každému poli je možné nastavit výchozí hodnotu, popisek, poznámku, povolit vyhledávání ve fulltextu a aktivovat pole v určitém časovém intervalu.

Typy vlastních polí

Manuální

Neobsahuje žádné předdefinované operace. Víceméně slouží pouze pro uložení nějaké hodnoty. Tuto hodnotu je ale možné zobrazit na e-shopu provedením úpravy v HTML kódu grafické šabloně viz níže. V modulu produkty jsou ve výchozím stavu již některá pole založená pro bannerový systém, srovnávače Heureka a Zbozi.cz. U nového pole vyplníte typ a název pole. Typ volíte podle toho, jestli chcete pole jen zaškrtávat (checkbox, radop button), vypisovat (input, textarea) nebo vybírat z možností (select, multiselect).

Předdefinované

Seznam polí, která jsme pro vás nastavili a přidali jim speciální funkcionalitu. Pomocí nich lze např. plnit popisy produktů pro Heureku, Zbozi.cz, Google Nákupy, nastavovat speciální šablony pro zobrazení na e-shopu a spoustu dalších rozšířených funkcí.

Pole založíte kliknutím na tlačítko v seznamu předdefinovaných polí.

Vyplnění hodnoty vlastního pole

Hodnoty vlastních polí se plní v příslušném modulu administrace. V tomto případě v detailu produktu. Najdete je v oddílu Vlastní pole.

Pokud se jedná o předdefinovaná vlastní pole, systém po vyplnění hodnoty provede předdefinované operace. V případě pole Glami.cz - CATEGORYTEXT pošle vyplněnou hodnotu do srovnávače Glami.cz. Předdefinovaná pole tím v podstatě rozšiřují funkcionalitu administrace.

Vložení vlastního pole do grafiky e-shopu

Pokud chcete vlastní pole zobrazit na webu v grafické šabloně, je třeba k tomu znát HTML případně CSS kódování. Pokud nemáte tyto znalosti, oslovte někoho ve vašem okolí nebo kontaktujte spolupracující agentury na Marketplace.

V editoru kódu si najděte šablonu, kterou chcete editovat. Např. detail produktu - templates / Product / view.phtml

Pro vypsání vlastního pole je třeba znát jeho klíč. Zjistíte ho v nastavení vlastního pole (nastavení / vlastní pole - rozkliknete detail vlastního pole, dále rozkliknete rozšířená nastavení). V editoru kódu si najděte šablonu, ve které budete editovat detail produktu - templates / Product / view.phtml a do ní vložte na příslušné místo:

{!$product->meta->KLÍČ}

Podmínka pro zobrazení vlastního pole:

{if isset($product->meta->KLÍČ) && $product->meta->KLÍČ}......{/if}

Příklad

Potřebuji vypsat vlastní pole poznamka v detailu produktu, ale pouze tehdy, je-li nějaké takové v administraci vyplněno.

{if isset($product->meta->poznamka) && $product->meta->poznamka}{!$product->meta->poznamka}{/if}

Poznámka! Pokud chcete zpracovat HTML obsažené ve vlastním poli, stačí před proměnnou přidáte vykřičník.

Příklad 2

Potřebuji vypsat vlastní pole banner na Hlavní stránce, ale pouze tehdy, je-li nějaké takové v administraci vyplněno.

editoru kódu si najděte šablonu, kterou budete editovat hlavní stránku - templates / Category / homepage.phtml a do ní vložte na příslušné místo:

{if isset($category->meta->banner) && $category->meta->banner}{!$category->meta->banner}{/if}

Diskuse