Na hlavní stránku doporučujeme vložit krátké představení nabízeného sortimentu nebo společnosti (ideálně ve třech větách), doplněné o klíčová slova pro SEO optimalizaci. Pokud toho potřebujete sdělit více, přidejte na konec textu odkaz (pomocí textového editoru) na zvláštní stránku (např. umístěnou ve spodním menu) a v ní pokračujte se sdělením. Hlavní stránka by měla obsahovat jen krátký zajímavý textový obsah. Nicméně záleží na vaší komunikační strategii a zralé úvaze.

Hlavní stránka e-shopu

Moduly využívané na hlavní stránce

Hlavní stránka by měla obsahovat dostatek marketingových informací a poutačů týkajících se akčních produktů, novinek, výprodeje, aktualit atd. Možnosti nastavení najdete v jednotlivých oddílech.

Do hlavní stránky je možné přidávat také články, rádce, formuláře a jiné moduly určené spíše pro vnitřní stránky. Tento obsah se pro hlavní stránku příliš nehodí, nicméně opět záleží na vaší strategii.

Bannery

Pomocí obrázkového banneru, který je umístěn na nejatraktivnějším místě e-shopu, můžete informovat zákazníky o zajímavých obchodních příležitostech (akční produkty, novinky, výprodej, aktualita).

Jednotlivé obrázky banneru si můžete vytvořit sami v grafickém editoru jako je např. Photoshop (poskytneme vám šablonu grafiky) nebo oslovit naši zákaznickou popdporu s objednávkou realizace. Přímo v administraci si můžete nastavit vzhled animace obrázků.

Jak nastavit banner v e-shopu

Obrázky se do banneru nahrávají klasickým způsobem pomocí Správce souborů do složky Grafika, kde nedochází k jejich komprimaci a zmenšení na maximální rozměry 1000 px (na rozdíl od ostatních složek ve správci).

Jak nastavit banner v e-shopu Upgates

Tip:

Ideální počet obrázků v banneru doporučujeme mít čtyři. Záleží, zda máte co říci a je třeba vzít v úvahu, že každý obrázek navíc znamená zhruba 150 KB.

U jednotlivých bannerů lze editovat jejich datum zobrazení, titulek či URL adresu, která může odkazovat na konkrétní stránku. Klikněte u banneru na ikonu tužky.

V nově otevřeném okně lze jednotlivě editovat výše zmíněné parametry jako datum, titulek a URL adresu.

Headlines

Headlines jsou textové nebo obrázkové upoutávky obsahující marketingová sdělení. Mohou odkazovat na jinou stránku s podrobnějšími informacemi. Bývají tři nebo čtyři, podle toho, jakou šablonu si v Designerovi nastavíte.

Aktuality

Aktuality se často mění a mají vysokou přidanou informační hodnotu. To je dobré jak pro vaše zákazníky, tak pro vyhledávače. Doporučujeme aktuality využívat co nejvíce.

Aktuality se spravují v modulu Obsah / Aktuality. V administraci i na webové části jsou řazeny chronologicky dle data vytvoření. Pokud žádné aktuality nemáte, na webové části se modul skryje.

Benefity

Benefity se spravují v modulu Obsah / Benefity.

Na hlavní stránce se většinou zobrazují u hlavního textu a jsou poskládány do seznamu.

Odkazy na partnery

Na hlavní stránce můžete zobrazit loga svých partnerů a vložit do nich odkaz např. na stránku se seznamem produktů daného partnera.

Možnosti nastavení najdete v modulu Obsah / Odkazy.

Diskuse