Jaký je systém práce v UPgates administraci si ukážeme na detailu produktu, protože ten obsahuje nejvíce různých nastavení, modulů a nejlépe na něm funkcionalitu pochopíte. V levém menu klikněte na Produkty a dále podkategorii Seznam produktů. Vyberte si konkrétní položku ze seznamu produktů a na konci řádku klikněte na ikonu .

Zobrazí se vám stránka detailu produktu.

Modul produkty je pro lepší přehlednost rozdělen na podmoduly, na které se dostanete pomocí záložek.

Záložky a jejich oddíly lze také zobrazit pomocí tlačítka rozcestníku vpravo.

Oddíly

Formulář, do kterého zapisujete informace, je obvykle pro přehlednost rozdělen do menších oddílů obsahujících funkce podobného typu. Po kliknutí na název se oddíl otevře nebo zavře.

Funkční tlačítka

Jakmile máte vyplněné všechny potřebné údaje, stránku potřebujete uložit. Na pravé straně obrazovky máte nabídku funkčních tlačítek.

Některá tlačítka mohou mít zanořená tlačítka. Uložit... a nový (po uložení můžete ihned založit nový produkt) a ... a zpět (po uložení se vrátíte zpět do seznamu produktů).

Tlačítko zobrazit ukáže v novém okně prohlížeče aktuálně upravovaný detail produktu na webové části e-shopu. Pomocí zanořených tlačítek si můžete navíc zvolit jazykovou mutaci zobrazované stránky. Tlačítko se objeví až po prvním uložení formuláře.

Zpět znamená návrat do seznamu produktů.

Akce obsahuje funkce odstranit (smaže produkt z databáze) a duplikovat (udělá kopii daného produktu).

V každém modulu může být výčet funkčních tlačítek jiný.

Rychlé vytvoření

Pokud chcete vytvořit novou položku, nemusíte se proklikávat do jejího modulu. Založíte ji přímo v levém menu pomocí ikony . Ušetříte si tím jeden klik navíc ;-).

Proklik na nastavení

U řady funkcí vybíráte hodnoty z výběrového pole (např. u dostupnosti produktu). Někdy požadovaná hodnota ve výběru chybí. Novou hodnotu je třeba přidat do nastavení. Pomocí ikonky se můžete proklinout přímo do nastavení daného modulu.

Diskuse