Jaký je systém práce s jednotlivými moduly administrace, si ukážeme na detailu produktu, protože ten obsahuje nejvíce různých nastavení a nejlépe na něm funkcionalitu pochopíte. V levém menu klikněte na Produkty a dále podkategorii Seznam produktů. Vyberte si jeden z produktů v tabulce a napravo klikněte na ikonu .

Zobrazí se vám stránka detailu produktu.

Modul produkty je pro lepší přehlednost rozdělen na podmoduly, které jsou zobrazeny v záložkách. Po najetí myší na záložku se rozbalí vyjížděcí menu s nabídkou oddílů nacházejících se v daném podmodulu.

Záložky a jejich oddíly lze také zobrazit pomocí tlačítka rozcestníku vpravo.

Oddíly

Formulář, do kterého zapisujete informace, je obvykle pro přehlednost rozdělen do menších oddílů obsahujících funkce podobného rázu. Po kliknutí na název se oddíl otevře nebo zavře.

Funkční tlačítka

Jakmile máte vyplněné všechny potřebné údaje, stránku můžete uložit. Na pravé straně obrazovky máte nabídku funkčních tlačítek.

Některá tlačítka mohou mít zanořená tlačítka. Uložit... a nový (po uložení můžete ihned založit nový produkt) a ... a zpět (po uložení se vrátíte zpět do seznamu produktů).

Tlačítko zobrazit ukáže v novém okně prohlížeče aktuálně upravovaný detail produktu na webové části e-shopu. Pomocí zanořených tlačítek si můžete navíc zvolit jazykovou mutaci zobrazované stránky. Tlačítko se objeví až po prvním uložení formuláře.

Akce obsahuje funkce odstranit (smaže produkt z databáze) a duplikovat (udělá kopii daného produktu).

Zpět znamená návrat do seznamu produktů.

V každém modulu může být výčet funkčních tlačítek jiný.

Rychlé vytvoření

Pokud chcete vytvořit novou položku, nemusíte se proklikávat do jejího modulu. Založíte ji přímo v levém menu pomocí ikony . Ušetříte si tím jeden klik navíc ;-).

Přidání položky do výběrového pole

U řady funkcí vybíráte hodnoty z výběrového pole (např. u dostupnosti produktu). To abyste nemuseli neustále vypisovat opakující se hodnoty ručně. Pokud potřebujete do výběru přidat hodnotu novou, klikněte na ikonu, obsahuje odkaz přímo do modulu, ve kterém můžete hodnoty nejen přidávat, ale také spravovat.

Diskuse