Administrační část

V administraci svůj e-shop spravujete - vyplňujete produkty, menu, navrhujete grafiku, řešíte objednávky, nastavení atd. Tato část je zákazníkovi skrytá, slouží pouze pro uživatele administrace. Administrace je zabezpečená. Komunikace je šifrovaná pomocí HTTPS protokolu.

Adresa administrační části může být např.: https://NAZEV-ESHOPU.admin.upgates.com

Webová část

Viditelná pro zákazníky e-shopu na internetu. Z administrační části se na ni můžete prokliknout pomocí ikony oka na pravé straně.

Testovací verze

provoz na doméně https://NAZEV-ESHOPU.upgates.com. Běžní zákazníci se na testovací verzi nedostanou, pokud jim sami neposkytnete konkrétní URL adresu. Testovací verze se neindexuje vyhledávači. V kódu je zde nastaveno v hlavičce <meta name="robots" content="noindex, nofollow">.

Testovací verze slouží k provádění nejrůznějších úprav v grafice e-shopu tak, aby se neprojevily na ostré doméně. Jakmile budete mít úpravy hotovy, stačí provést překlopení na ostrou doménu v Grafika / Finalizace

Ostrá doména

Placený provoz na vaší vlastní doméně. E-shop je v ostrém provozu, prodává, je indexovaný vyhledávači a plně zobrazitelný zákazníkům na internetu. Změny v grafice se projeví pouze na testovací verzi. Na ostré doméně až po překlopení. Viz. výše.

Změny prováděné v administraci (např. v redakčním systému) se zobrazují jak na testovací verzi tak na ostré doméně. Ihned dochází k jejich indexaci pro vyhledávače.

Diskuse