Tento článek byl vytvořen před více jak 2 roky a může obsahovat zastaralé informace.

Administrační část

V administraci svůj e-shop spravujete - vyplňujete produkty, kategorie, navrhujete grafiku, vyřizujete objednávky, ladíte nastavení atd. Tato část je zákazníkovi skrytá, slouží pouze pro uživatele administrace. Administrace je zabezpečená. Komunikace je šifrovaná pomocí HTTPS protokolu.

Přihlášení do administrace UPgates

K adrese sloužící k přihlášení do administrační části vašeho UPgates e-shopu se dostanete následujícími způsoby:

1) Najdete ji v prvotním emailu, který jste obdrželi po vytvoření e-shopu. Předmět tohoto emailu je "NÁZEV E-SHOPU - Přihlašovací údaje do UPgates".

2) URL adresu administrační části zadáte ručně. Adresa může být např.: https://NAZEV-ESHOPU.admin.upgates.com

3) Od verze 3.4 chystáme proklik k přihlášení do administrační části v patičce testovací verze vašeho e-shopu.

E-shop

Samotný e-shop, zobrazující se zákazníkům na internetu. Z administrační části se na ni můžete prokliknout pomocí funkčního tlačítka na pravé straně. Více zde.

Testovací verze

Provoz e-shopu na doméně https://NAZEV-ESHOPU.upgates.com. Testovací verze slouží k prvotnímu nastavení e-shopu nebo k provádění různých úprav v grafice tak, aby se provedené změny neobjevily na ostré doméně. Provedené úpravy se následně překlápí na ostrou doménu v modulu Grafika / Finalizace

Běžní zákazníci se na testovací verzi nedostanou, pokud jim sami neposkytnete konkrétní URL adresu. Testovací verze se neindexuje vyhledávači. V hlavičce zdrojovém kódu e-shopu je nastaveno <meta name="robots" content="noindex, nofollow">.

Ostrá doména

Placený provoz na vaší vlastní doméně. E-shop je v ostrém provozu, prodává, je indexovaný vyhledávači a plně zobrazitelný zákazníkům na internetu. Změny v grafice se na ostré verzi projeví, jak bylo výše řečeno, až po překlopení z testovací verze. Více zde.

Změny prováděné v administraci (např. v redakčním systému) se zobrazují jak na testovací verzi tak na ostré doméně. Ihned dochází k jejich indexaci pro vyhledávače.

Diskuse
Často se ptáte