Obsah se zobrazí pouze určitým skupinám zákazníků, kteří se k obsahu dostanou až po příhlášení pomocí zákaznického účtu (více zde) Ostatní zákazníci obsah neuvidí, jako by měli odškrtnutou funkci Zobrazit na e-shopu (stránka nenalezena - chyba 404).

Pomocí této funkce lze vytvořit stránky s různými katalogy, ceníky nebo jinými interními dokumenty ke stažení určené např. pro velkoobchodní zákazníky. 

Přidělení práva zákazníkovi vidět skryté stránky

 • Návštěvník se na e-shopu zaregistruje (víc zde).
 • Administrátor zákazníkovi (v administraci v detailu zákazníka) přidělí status Vidí skryté stránky (případně zvolí jiný typ omezení, viz. níže).
 • Po přihlášení se návštěvníkovi zobrazí skrytý obsah, na který má práva.

Postup nastavení skryté stránky

 1. V menu administrace zvolte sekci:
  • Pro produkty: Produkty / Seznam produktů
  • Pro kategorie: Kategorie / Seznam kategorií
 2. Klikněte na požadovanou položku.
 3. V první záložce zobrazte oddíl Rozšířené.

Typy omezení zobrazení

 • Všichni přihlášení - Obsah vidí pouze zákazníci s aktivním zákaznickým účtem a jsou přihlášení na e-shopu.
 • Pouze zákazníci, kteří mohou vidět skryté stránky - Obsah vidí pouze zákazníci s aktivním zákaznickým účtem, jsou přihlášení na e-shopu a navíc mají v detailu zákazníka administrátorem přidělěný status Vidí skryté stránky
 • Pouze zákazníci ze skupiny... - Stránku vidí pouze zákazníci s aktivním zákaznickým účtem, jsou přihlášení na e-shopu a navíc mají v detailu zákazníka administrátorem přidělenou danou zákaznickou skupinu.

Přesměrování skryté stránky

V případě skrytí stránky se po zadání její URL adresy zobrazí "Stránka nenalezená" (kód 404). Adresu doporučujeme přesměrovat. Více zde.

Po přihlášení zákazníkem, který danou stránku může vidět, přesměrování nebude provedeno, protože v tu chvíli je stránka dostupná (nevyhodí kód 404).

Sitemap

Tyto skryté stránky se zároveň neobjeví v sitemap.xml (více zde) a mapě stránek (více zde).  

Nepomohla Vám tato nápověda?

Požádejte o radu zkušené eshopery v UPgates poradně.

UPgates poradna