Audit obrázků

  • Automatická kontrola požadavků srovnávačů na jednom místě.
  • Odhalení kritických chyb, které blokují inzerci vašeho zboží.
  • Ukázky oprav na obrázcích z vašeho eshopu. 
  • Doručení výsledků mailem do 24 hodin.
  • Přehledný a podrobný report o stavu, který můžete prezentovat klientům.
  • Nástroj je zdarma a bez registrace.

Audit obrázků je bezplatná online webová aplikace, která zkontroluje, jestli produktové obrázky vašeho e-shopu splňují požadavky zbožáků a neobsahují technické nebo obsahové chyby. Přehledné výsledky vám budou doručeny mailem do 24 hodin a v detailech reportu najdete i praktické návody, jak chyby odstranit.

Výsledky jsou rozdělené podle závažnosti na problémy, varování, doporučení a jsou vám dostupné po dobu 14 dní. Naleznete v nich i ukázky odstranění pozadí, vodoznaků, vylepšení rozlišení a oříznutí na požadovaný rozměr na vašich produktových obrázcích. 

Problémy představují nejzávažnější chyby na straně e-shopu. Jejich důsledkem bude vaše inzerce na zbožových srovnávačích zamítnutá. Do této kategorie patří chybějící a nedostupné obrázky.

Varování jsou v pořadí druhou nejzávažnější kategorií. V různé míře limitují možnosti inzerce a mohou vést k tomu, že se váš produkt do inzerce nedostane. Patří sem nesprávné rozměry obrázků v pixelech, nepovolené znaky v URL adrese obrázku, nepodporovaný formát obrázku, nepodporované pozadí, vodoznaky a příliš velký počet alternativních obrázků a další.

Doporučení jsou nejméně závažná. Nepředstavují překážku v inzerci, jejich zohledněním však dokážete vylepšit kvalitu obrázků a zatraktivnit tím vaše produkty. Naleznete v nich kvalitu obrázků, produkty se stejným obrázkem, možnost doplnit alternatívní obrázky, či velikost souboru s obrázkem z hlediska SEO.

XML nebo CSV feed je možné auditovat pro víc reklamních systémů naráz. Ve výsledcích si následně vyfiltrujte, pro který z nich chcete vidět výsledky.

Jednou z vychytávek Auditu obrázků je možnost exportu do CSV, kde najdete seznam produktů s chybami. V případě kratšího záznamu můžete chyby opravit ručně. Když je delší, chyby hromadně a automaticky opravíte ve Feed Image Editoru

Potřebujete poradit? Napište e-mail na support@feedimageeditor.com, nebo si bookněte online konzultaci s product ownerom Markem Daňkem. Rádi vám při zdokonalování vašich produktových obrázků pomůžeme. 

I vy se můžete jednoduše stát součástí rodiny e-shopů Upgates.