Poskytovatel propojení: UPgates
Cena za propojení: Zdarma
Více info Nápověda

Systém UPgates umožnuje

 • Export produktů

Export produktů z UPgates do srovnávače Heureka.cz dle aktuální dokumentace Heureky.

 • Konverze

Speciální kód Heureky pro zjišťování a měření konverzí.

 • Ověřeno zákazníky

Vložení klíče a zobrazení postranního banneru s certifikací a souhrnnými údaji.

 • Dostupnostní XML feed

Lze předáva podrobné informace o dostupnosti zboží v e-shopu prostřednictvím tohoto samostatného XML souboru. 

Více o Heuréce

Heureka je největší nákupní portál a srovnávač cen na českém internetu. Každý měsíc navštíví web v průměru tři milióny reálných uživatelů, kteří vybírají z dvaceti sedmi miliónů produktů a desítek tisíc internetových obchodů. Heureka zároveň patří mezi 10 nejnavštěvovanějších webů v Česku měsíčně.

Kompletní seznam námi podporovaných služeb srovnávače Heureka najdete zde.

Obecné informace

Srovnávače obvykle vyžadují, aby data, která jim posíláte, byla upravená dle jejich požadavků. Např. speciální název pro Heureku - PRODUCTNAME, označení kategorie podle kategorizace - CATEGORYTEXT atd. Tato speciální označení pro srovnávače se nastavují pomocí předdefinovaných vlastních polí.

Tato vlastní pole najdete předdefinovaná přímo v detailu jednotlivých produktů.

Další pole přidáte v administraci projektu pod Nastavení / Vlastní pole / Produkty, kde najdete v tabulce Předdefinovaná pole abecedně seřazený seznam polí.

Obdobně se můžete prokliknout v nastavení vlastních polí do záložky Kategorie, kde najdete další možnosti optimalizace pro srovnávače. 

Tip:

Pokud změníte Vlastní pole u jednotlivých produktů, tyto pole mají větší váhu než pole u kategorií.

Heureka - CATEGORYTEXT

Speciální alternativní název kategorie pro Heureka.cz Definuje tag <CATEGORYTEXT> v XML exportu. Pokud není vyplněn, vkládá se obecný název kategorie dle stromu v e-shopu. Heureka definuje vlastní strom kategorií pro lepší zařazení vašich produktů. Vlastní pole Heureka - CATEGORYTEXT má k dispozici našeptávač, který vám pomůže s výběrem kategorizace na heurece.

Více informací viz. specifikace Heureka.cz

Heureka - DELIVERY_DATE

Dodací doba produktu ve dnech pro srovnávač Heureka.cz hodnotu (rozpětí) vyplňujete dle dokumentace specifikace DELIVERY_DATE Heureka.cz.

Příklad:
pro dostupnost do 3 dnů - uvedete do vlastního pole DELIVERY_DATE hodnotu 3, v Heurece se poté zobrazí u produktu informace do 3 dnů

Tip:

Ve výchozím stavu není nutné pole DELIVERY_DATE vyplňovat, pro vaše produkty se nastavuje automaticky stav 0 - Skladem.

Heureka - DELIVERY_ID

Pro správné propisování dopravce do feedu Heureky je nutné u každé vaší dopravy v administraci definovat vlastní pole DELIVERY_ID v dopravě. Hodnoty vyplníte dle dokumentace heureky zde https://sluzby.heureka.cz/napoveda/xml-feed/#DELIVERY. 

Vlastní pole definujete přímo v konkrétní dopravě, dopravy naleznete pod Nastavení / Objednávky / Doprava.

Pokud vlastní pole nevidíte, můžete si jej jednoduše přidat přes tlačítko Nastavení.

Heureka - DESCRIPTION

Speciální alternativní popis produktu pro Heureka.cz. Pokud není vyplněn, vkládá se dlouhý text produktu. Pokud ani ten není vyplněn, vkládá se krátký text produktu. Pokud není ten vyplněn, nevkládá se nic. Snažte se uvádět co nejrelevantnější popis, ve fulltextovém vyhledávání se bere v potaz. Měl by obsahovat popis a specifikaci výrobku bez reklamy na dopravu zdarma, akce a daný obchod.

Toto pole slouží zejména pro ty, kteří si píší popisy vlastní v e-shopu a nechtějí je posílat do Heureky odkud si je může zkopírovat kdokoliv. Do heureky tak můžete poslat obecný popis a na e-shopu si zachovat svůj unikátní popis.

Heureka - GIFT

Definuje tag <GIFT> v XML exportu pro definici dárků. Více dárků oddělte čárkou. Zadejte text, který chcete aby Heureka zobrazila jako dárek, textaci "+dárek" doplňuje Heureka automaticky.

Další informace viz. specifikace Heureka.cz

Heureka - HEUREKA_CPC

Tagem nastavujete maximální cenu, kterou jste ochotni za proklik nabídnout. Desetinná místa oddělujte desetinnou čárkou. Maximální cena za klik je 100 Kč.

Heureka - ITEM_TYPE

Tato značka bazarové zboží od nového. Pokud chcete zboží označit jako bazarové vyplněte do honoty pole "bazar".

Tag ITEM_TYPE je povinný pro produkty:

 • použité či repasované;
 • s poškozeným, neoriginálním či bulk balením (White box, OEM, blist, atd.);
 • vráceny ve 14 denní lhůtě;
 • bez plnohodnotné záruční lhůty;
 • druhé jakosti;
 • výstavní či předváděcí kusy;
 • rozbalené (otevřené);
 • zboží ve zvláštním režimu DPH;

Upozornění:

Pokud budete posílat tento druh zboží bez uvedeného tagu ITEM_TYPE (tzn. jako nové), může dojít k dočasnému zablokování celého e-shopu.

  Heureka - Parametry

  Toto vlastní pole umožňuje definovat parametry pouze do feedu pro Heureku. Parametry budou při exportu feedu sloučeny s těmi, které jsou u produktu zadané. V případě shodného parametru má přednost hodnota z vlastního pole. Jednu hodnotu parametru zadejte na každý řádek zvlášť ve formátu:

  název parametru:hodnota

  např.
  Velikost:M
  Barva:Bílá
  Gramáž:200g

  Heureka - PRODUCT

  Speciální alternativní název produktu pro Heureka.cz. Pokud není vyplněn, vkládá se obecný název produktu z e-shopu. Obsahuje rozvětvený PRODUCTNAME včetně přívlastků, jako + záruka zdarma, + pouzdro aj.
  Tento název bude zobrazen v porovnání cen. Např. „Digitální fotoaparát Canon SX100 Power-shot + nabíječka“.

  Pole vyplňujete v plném znění včetně názvu produktu

  Heureka - PRODUCTNAME

  Speciální název produktu pro Heureka.cz (pokud chcete uvést jiný než na e-shopu). Pokud není vyplněn, vkládá se obecný název produktu z e-shopu. Nesmí obsahovat žádné jiné informace, jako např. + dárek, nebo doprava zdarma.

  Heureka - zobrazení výrobce v názvu

  Generování výrobce do názvu produktu automaticky. (Je vyžadováno u některých kategorií Heureky).

  Heureka - zobrazení produktu

  Slouží pro skrytí produktu v XML exportu pro Heureka.cz. Výchozí hodnota je Ano - všechny produkty se do heureka.cz exportují. Pro skrytí produktu z feedu bude checkbox "odznačený" (prázdný).