Přechod z Webareal na Upgates

Jak snadno přejít z Webareal na Upgates a o nic nepřijít? 

V první řadě je potřeba vytvořit si testovací e-shop na Upgates. Data z Webareal vyexportujete dle jednoduchého návodu níže. Následně stačí zdarma a jednoduše data importovat do Upgates. Pak už vám jen zbývá doladit design e-shopu, nastavit způsoby platby, dopravy apod. Máte hotovo? Tak jste připravení na přechod na ostrou doménu! 

Do doby, než přejdete na ostrou doménu poběží e-shop na testovací doméně upgates.com. Změna řešení nezpůsobí odstávku e-shopu a nepříjdete o zákazníky a ani o jedinou objednávku. 

Vytvořit e-shop30 dnů na zkoušku zdarma
30 dnů na zkoušku zdarma

Jak získat data z Webareal?

1) Export produktů a kategorií najdete pod E-shop / Export / oddíl Export produktů. Zde vyberete portál Odběratelé a kliknete na Vygenerovat. Na vygenerovanou URL adresu kliknete pravým tlačítkem myši a soubor si uložíte. Pro potřeby pravidelných importů stačí vykopírovat adresu URL odkazu.

2) Export seznamu zákazníků vygenerujete pod Eshop / Export / oddíl Export uživatelů.

Jak importovat soubory do Upgates 

Z důvodu správného přiřazení produktů do kategorií importujte stažený soubor (bod č.1) nejdříve do modulu Kategorie, až posléze proveďte import Produktů

Sami si zdarma a jednoduše provedete import produktů (modul Produkty / Import), kategorií (modul Kategorie / Import) a zákazníků (modul Zákazníci / Import) dle návodu zde.

Podpora v případě potíží

V případě, že by při přesunu dat z Webareal do Upgates nastala chyba anebo byste potřebovali s čímkoli pomoci, neváhejte nás kontaktovat na technickou podporu prostřednictvím kontaktního formuláře v administraci e-shopu. 

I vy se můžete jednoduše stát součástí rodiny e-shopů Upgates.