Zásilkovna - Export dat

  • Manuální export objednávek pro tisk štítků - nápověda.

Objednávky můžete přenést do systému Zásilkovna pomocí exportu do formátu CSV. Tento soubor získáte podle návodu na export objednávek. Získaný soubor importujte do systému přepravce Zásilkovna. Obsahuje všechny potřebné informace k založení expedice, pro kterou si můžete následně objednat svoz.

Sledovací URL Zásilkovna

https://tracking.packeta.com/cs/tracking/search?id=

API propojení se Zásilkovnou

API klíč Zásilkovny, který si vložíte v administraci svého e-shopu, slouží pouze pro načtení sítě poboček dle nastavení ve vašem uživatelském účtu Zásilkovny. Přenos objednávek ani jiných dat přes API z/do Zásilkovny není podporovaný.

Optimalizace pro Zásilkovnu

Optimalizace se provádí přidáním předdefinovaných polí. Více zde.

  • Poznámka do exportu objednávek #1 (export_shipment_note) - sloupec 12 (dle dokumentace - "Unique ID of the pickup point or an address delivery service.").
    Vyplňuje se typ služby pro doručení. Aktuální hodnotu pro konkrétní typ služby (např. Zásilkovna domů) vám potvrdí Zásilkovna.
    Pokud není toto vlastní pole vyplněno, pak se u doručení do států CZ, SK, HU a RO automaticky vloží do sloupce 12 ID výdejního místa . U ostatních států se vloží ID výdejního místa do sloupce 20.

Obecné principy exportu dat pro dopravce jsou popsány zde.

I vy se můžete jednoduše stát součástí rodiny e-shopů Upgates.