Reklamy v Nákupech Google - využijte naplno jejich potenciál

Reklamy v Nákupech Google - využijte naplno jejich potenciál

Úspěšná kampaň v Nákupech Google není žádná věda, pokud využijete několik základních pravidel a vyvarujete se nejběžnějších chyb. Pokud provádíte audit svého PPC účtu, většinou narážíte na ty stejné problémy nebo příležitosti ke zlepšení. V tomto článku se dozvíte, jak vyřešit některé z těchto běžných problémů a využít potenciál vašich reklamních kampaní v Nákupech Google na maximum.

Hromadné úpravy cen produktů včetně variant

Hromadné úpravy cen produktů patří do standardní funkcionality UPgates již delší dobu. Chyběla nám však možnost rychlého přeceňování cen u variant produktu. Nyní je toto možné.

Chytré porovnávání produktů

Úmožňuje porovnat důležité parametry produktů v přehledné tabulce. Zákazník má možnost měnit pořadí produktů v tabulce a tvořit si tak stupnici dle preferencí. Může přímo objednat nebo prokliknout se na detail.

Archivní a náhradní produkt

Potřebujete produkt vyřadit z prodeje? Nemažte ho nebo nepřesměrovávejte na jiný. Přijdete o URL adresu, kterou jste tak těžce optimalizovali na vyšší pozice ve vyhledávačích. Existuje elegantnější řešení.

Hromadné úpravy ve filtrování produktů

Chcete efektivně zajistit, aby se vám určitý výrobce nebo parametr nezobrazoval v možnostech filtrování v seznamech produktů. Místo, abyste odklikávali nebo zaklikávali stovky kategorií, můžete to udělat rychle a jednoduše.

Hodnocením a recenzemi budujte komunitu

Dejte možnost vašim zákazníkům, aby ohodnotili produkt, který si u vás nakoupili. Nebojte se jejich názorů. Tyto informace pomohou hlavně vašim potenciálním zákazníkům v rozhodování o koupi toho či onoho produktu, protože na názor přímo od uživatele lidé slyší. Jako odměnu zákazníkům poskytnete body do věrnostního systému a tím je motivujete k další koupi. V neposlední řadě získáte cenný obsah, který milují vyhledávače.

Zobrazení parametru pomocí obrázku

Potřebujete zobrazit např. parametr nebo variantu barva pomocí barevného vzorníku? Už nemusí zákazníci vybírat z výběrové pole nebo seznamu textových odkazů.

Nová galerie a zoom obrázku

Po kliknutí na obrázek se objeví detailní náhled v nové galerii, která je přizpůsobena pro zobrazení v mobilech a tabletech. V detailu produktu se po najetí myší navíc objeví funkce zoom, kdy detailní náhled překryje původní obrázek na původním místě.

Seznam článků v produktu

Zlepšete optimalizaci detailu produktu přidání seznamu článků a odkazů na zajímavé stránky, týkající se produktu. Mohou to být recenze, testy, analýzy atd. Poskytnete zákazníkům komplexní informace a získáte cenná klíčová slova, která mají vyhledávače rádi. Rozšíříte tzv. long tail přirozených výsledků vyhledávání.

Tabulkové zobrazení variant

Můžete si vybrat, zdali budete chtít používat zobrazení variant formou výběrových polí nebo nově tabulky variant. Pro každý sortiment se hodí jiné nastavení. Máte však možnost nastavit každý produkt individuálně.

Vlastní popis stránky výrobce

Stránku s výpisem produktů konkrétního výrobce si můžete nastavit dle vlastních potřeb jak z hlediska obsahového, tak optimalizace pro vyhledávače.

Duplicitní parametry

Ručně zadaný parametr u produktu se kontroluje, zda se v systému již nenachází. Pokud existuje, ruční parametr se neuloží a zvolí se parametr z Nastavení. Pokud zadaný parametr neexistuje, systém se Vás zeptá, zda chcete vložit nový parametr i do Nastavení všech parametrů.