Peněženka

Pokud je e-shop připraven na ostrý provoz, nastavte jeho peněženku a finalizaci. Peněženka je účet, na který zasíláte peněžní částky (minimálně na 1 den provozu, maximálně 3 měsíce provozu) a ty vám zajišťují provoz na příslušnou dobu. Čím vyšší částku zašlete, tím období provozu bude delší.

Peněženku zobrazíte v administraci v sekci Můj účet / Peněženka a finalizace.

Způsob odečítání z peněženky

Z peněženky je vždy na začátku dne odečten pronájem e-shopu na jeden den dle aktuálního nastavení e-shopu v oddílu Finalizace (tarif pronájmu plus doplňkové služby). Minimální zůstatek v peněžence nesmí klesnout pod tuto částku. Pokud se tak stane, pozastaví se administrace e-shopu a po 10 dnech rovněž webová část e-shopu. O nízkém stavu peněženky budete v předstihu informováni.

Upozornění! Ceny pronájmu a doplňkových služeb jsou vždy uváděny bez DPH 21%. Platby do peněženky je ale nutné zasílat včetně DPH 21%, jak je uvedeno v oddílu Finalizace. V případě, že budete využívat pravidelných měsíčních úhrad, je vaše platba s DPH zvýrazněna. Hodnota DPH nebude do peněženky započtena.

Stav v peněžence

5 dnů před vybitím peněženky vám dorazí informační email s upozorněním na nízký stav. Pokud peněženku nedobijete a ta expiruje na 0 Kč, dočasně se pozastaví administrace e-shopu (do doby, než peněženku znovu nabijete do kladných hodnot). Z expirované peněženky se stále odečítá denní pronájem.

Pokud peněženku nedobijete ani do 10 dnů od expirace, pozastaví se webová část e-shopu. Během půl roku od expirace peněženky máte možnost e-shop kdykoli znovu oživit a obnovit tak jeho provoz. Jakmile tato doba uplyne, e-shop je nenávratně smazán a již nelze obnovit.

Jak dobít peněženku?

Abyste mohli dobít peněženku, musíte být v placeném provozu. Tzn. mít vyplněné Fakturační údaje (krok 1) a zvolenou Variantu pronájmu e-shopu (krok 2). Více zde.

Výše dobité částky

Do peněženky můžete dobít libovolnou částku v nastavené měně. Maximálně do výše trojnásobku měsíční doporučené platby uvedené v peněžence. Minimální velikost platby je 100 Kč respektive 5 EUR. Více informací o platbách najdete v obchodních podmínkách služby Upgates. 

Způsoby platby

Přejděte do modulu  Můj účet / Peněženka a finalizace krok 3. Dobít peněženku. Zde máte následující možnosti platby.

1. Platba do 10 min. - platební brána

Umožňuje platbu kartou VISA a MasterCard prostřednictvím platební brány ComGate. Platba je s peněženkou automaticky spárována a k jejímu dobití dojde maximálně do 10 min. 

2. Platba do 1-5 pracovních dnů - bankovní převod

Druhou možností dobití peněženky je Bankovní převod. Platba však může trvat i několik dnů v závislosti na délce mezibankovní transakce a zda platba probíhá mezistátně.

Upozornění! Pro správné spárování musí být bezchybně zadán variabilní symbol, jinak nedojde k automatickému spárování s peněženkou.

Pro usnadnění platby převodem můžete využít QR kód. Po zadání částky k dobití se vygeneruje obrázek QR kódu se zapsanými platebními údaji.

Platby za příplatkové služby

Pokud si u Upgates objednáte příplatkovou službu (viz. ceník), dorazí vám proforma faktura. Zaplatit tuto proforma fakturu můžete platební bránou v peněžence ve vašem účtu (viz. výše). V tomto případě se platba se zakázkou spáruje automaticky.

Pro platbu bankovním převodem obsahuje proforma faktura navíc variabilní a specifických symbol, pomocí kterého se platba páruje na konkrétní e-shop a zakázku. Pokud je uvedete nesprávně, platba se nespáruje s e-shopem (šptaný VS) nebo se neidentifikuje zakázka (špatný SS). V tomto případě se vloží do peněženky jako běžné dobití. 

Přechod na ostrou doménu

Více informací najdete zde.

Faktury v peněžence

 1. V menu administrace zvolte sekci Můj účet / Přehled faktur.
 2. Vyberte požadovanou fakturu.
 3. Klikněte na číslo faktury a zobrazí se PDF soubor ke stažení.
 4. Pokud byl u faktury vytvořen Dobropis, zobrazí se rovněž odkaz na jeho stažení.

Proforma faktura pro platby v peněžence

Následujícím způsobem můžete vygenerovat proforma fakturu pro dobití peněženky e-shopu.

Postup v administraci

 1. V menu administrace zvolte sekci Můj účet / Peněženka a finalizace.
 2. V oddílu 3. Dobít peněženku klikněte na odkaz Výzva k zaslání proforma faktury.
 3. Do okna zadejte částku s DPH, kterou chcete dobít do peněženky.
 4. Klikněte na Odeslat.
 5. Automaticky vygenerovaná proforma faktura se pošle na email majitele e-shopu a na email pro zaslání kopie.

Dobití peněženky v administraci e-shopu

Historie peněženky

Zobrazuje seznam všech denních odečtů z peněženky. Odečet probíhá vždy na začátku dne. 

 1. V menu administrace zvolte sekci Můj účet / Historie peněženky.
 2. Kliknutím na ikonkou tužky zobrazíte detailní rozpis denních odečtů pro jednotlivé služby.

 • Denní pohyb - O kolik se snížil stav peněženky daný den.
 • Denní zůstatek - Jaký byl stav v peněžence po denním odečtu.

Slevový kupón

Cenu pronájmu si můžete dočasně snížit použitím slevového kupónu.

Slevový kupón lze získat pouze od provozovatele platformy Upgates, např. za vyplnění formuláře, v rámci probíhající akce atd.

Použití slevového kupónu

 1. V administraci e-shopu přejděte do sekce Můj účet / Peněženka a finalizace.
 2. V části Finalizace zadejte do pole Slevový kupón kód konkrétního kupónu, který jste obdrželi.
 3. Klikněte na Odeslat.

Částka pronájmu se sníží podle zadaného slevového kupónu. Pod polem Slevový kupón se objeví datum "Platnost do ", udávající do kdy bude sleva platná. Po uplynutí této doby se cena pronájmu zvýší na původní částku.