Pokud je e-shop připraven na ostrý provoz, nastavte jeho peněženku a finalizaci. Peněženka je účet, na který zasíláte peněžní částky (minimálně na 1 den provozu, maximálně 3 měsíce provozu) a ty vám zajišťují provoz na příslušnou dobu. Čím vyšší částku zašlete, tím období provozu bude delší.

Peněženku zobrazíte v administraci v sekci Můj účet / Peněženka a finalizace.

Stav peněženky

5 dnů před vybitím peněženky vám dorazí informační email s upozorněním na nízký stav. Pokud peněženku nedobijete a ta expiruje na 0 Kč, dočasně se pozastaví administrace e-shopu (do doby, než peněženku znovu nabijete do kladných hodnot). Z expirované peněženky se stále odečítá denní pronájem.

Pokud peněženku nedobijete ani do 10 dnů od expirace, pozastaví se webová část e-shopu. Během půl roku od expirace peněženky máte možnost e-shop kdykoli znovu oživit a obnovit tak jeho provoz. Jakmile tato doba uplyne, e-shop je nenávratně smazán a již nelze obnovit.

Dobití peněženky

Pokud nemáte dostatek peněz v peněžence, dobijte ji dle pokynů v nápovědě (Více zde).

Jakmile dorazí vaše platba do peněženky, systém vám automaticky vystaví fakturu daňový doklad. K dispozici máte přehled faktur a historii peněženky pro detailní zobrazení denních pohybů v peněžence.

Přechod na placený provoz

Vyplňte fakturační údaje (bod 1). Zvolte variantu pronájmu (bod 2), jaká vám nejlépe vyhovuje. Více zde.

Přechod na ostrou doménu

V bodě 4 proveďte poslední kontrolu nastavení před spuštěním na ostré doméně. Pokud e-shop zatím nemáte připravený pro spuštění na ostré doméně, tento krok můžete odložit na později. V opačném případě vyplňte vaši doménu. Zobrazí se vám instrukce, jak doménu nastavit, aby směřovala na servery UPgates. Obvykle pak trvá cca jednu hodinu (v krajních případech až 24 hodin), než DNS servery provedou změnu nastavení. Poté bude váš projekt fungovat v ostrém provozu. Pokud máte další domény, které chcete směřovat na e-shop, přejděte do nastavení domén.

Více informací najdete zde.

Nepomohla Vám tato nápověda?

Požádejte o radu zkušené eshopery v UPgates poradně.

UPgates poradna