Logo je identifikátor vaší společnosti nebo obchodní značky. Ideálně by mělo charakterizovat a odlišovat vaše podnikání od konkurence. Logo můžete mít pro různé jazykové mutace odlišné.

Základní logo e-shopu

Přidává se v nastavení administrace. Načte se do dokumentů, systémových podpisů, emailů atd. Logo může být obrázkové nebo textové.

Obrázkové logo se použije také v modulu Designer, tzn., že se zobrazí v grafice e-shopu. Více viz. níže.

Textové logo se zobrazuje pouze v grafice na e-shopu. Není možné ho zobrazit v dokumentech, systémovém podpisu atd. Proto doporučujeme používat především obrázková loga. 

Postup v administraci

  1. V menu administrace zvolte sekci Nastavení / Základní / Nastavení obchodu.
  2. V oddílu Logo a favicon vyplňte požadované údaje.
  3. Uložte změny.

Svg formát

Při vkládání loga ve formátu .svg vám systém nabídne možnost vložit také alternativní logo ve formátu .png. Tento náhradní formát se vkládá pro případ použití loga v emailových zprávách (některé emailové služby totiž neumí formát .svg zpracovat). I přes tento zádrhel rozhodně doporučujeme loga ve formátu .svg používat vzhledem k jejich rychlému načítání a především vektorovému formátu. Ten umožňuje obrázek elasticky zvětšovat a zmenšovat, aniž by tím došlo ke ztrátě kvality.

Vytvoření grafiky loga

Pokud ještě nemáte logo pro svůj e-shop:

  • můžete ho poptat u některé z agentur na Marketplace,
  • můžete si ho vytvořit sami pomocí některé z online služeb jako je např. Canva,
  • můžete použít logo textové.

Často se ptáte

Logo se mi zobrazuje úplně malé. Čím to je?

Logo je omezeno výškou podle toho, jakou hlavičku si v modulu Designer vyberete. Zkuste si nahrát logo v co možná největším formátu a ořezané bez prázdných okrajů. Ideálně ve formátu SVG (bez komprimace a zkreslení) nebo PNG, který umožňuje průhledné (transparentní) pozadí.

Proč se nastavení loga zobrazuje jak v nastavení obchodu tak v modulu Designer?

Toto nastavení umožňuje mít rozdílná loga v rámci dokumentů, emailů a v grafice e-shopu. Logo v dokumentech a emailech vyžaduje přizpůsobení na bílé pozadí. Logo v grafice e-shopu však může být navrženo pro tmavé nebo jinak barevné pozadí. 

Související články

Diskuse
Často se ptáte

Nepomohla Vám tato nápověda?

Požádejte o radu zkušené eshopery v UPgates poradně.

UPgates poradna