Rozhraní registrovaného zákazníka sloužící pro uchování zákaznických informací. Vzniká tak, že zákazník provede registraci nebo si objedná zboží a při tom si založí zákaznický účet.

Registrace

Formulář s údaji, které musí zákazník vyplnit, pokud chce získat zákaznický účet. Každou registraci je nutné aktivovat, aby se nestalo, že někdo provede registraci na cizí osobu.

Standardně si aktivaci účtu provádí zákazník sám tak, že klikne na aktivační odkaz, který mu byl zaslán po registraci emailem.

Pokud má právo aktivovat pouze administrátor, zákazníkovi na email aktivační odkaz neposílejte (ze systémového emailu, který je určen pro registraci, odkaz smažte). Administrátor pak v profilu zákazníka zatrhne, že účet je aktivní.

Přihlášení

Zákazník se do svého účtu přihlašuje pomocí přihlašovacího emailu (pod ním se registroval) a hesla (vygenerované systémem), které mu byly zaslány po registraci na jeho email.

Zapomenuté heslo

UPgates si hesla zákazníků ukládá pouze v zakódované formě. Nikdy je už není možné rozkódovat a přečíst. Proto pokud nějaký zákazník své heslo zapomene, musí si nechat zaslat heslo nové, přihlásit se pod ním a ve svém profilu si případně změnit heslo na to, které obvykle používá.

Funkce zákaznického účtu

Aktuální stav účtu

Zákazník má přehled o celkovém obratu, který dosáhl na e-shopu, o počtu objednávek, dosažené výši zákaznické slevy, počtu věrnostních bodůneohodnocených produktů.

Historie objednávek

Registrovaní zákazníci si mohou své realizované objednávky prohlédnout v historii objednávek. Získají zde informace o stavu vyřízení objednávky, fakturační a dodací údaje, rekapitulaci objednaného zboží, dopravy a platbysledovací kód zásilkydokumenty ke staženíplatební údaje v případě platby převodem z účtu.

Diskuzní příspěvky

Přehledný seznam svých komentářů do diskuzí a reakcí na ně od administrátora.

Profil zákazníka

Možnost upravit si své uživatelské a přihlašovací údaje.