Pokud máte e-shop připravený na ostrý provoz, je možné přejít na ostrou doménu. Doménu si můžete zakoupit u jakéhokoli registrátora domén. Doménu je třeba mít zaplacenou a plně funkční. Od registrátora získáte přístup do rozhraní pro správu DNS domény (veškeré registrační a přihlašovací údaje dostanete na email). Jak si vybrat doménu se dočtete zde.

Přechod na placený provoz

Pro nastavení ostré domény je třeba mít dobitou peněženku na alespoň minimální denní částku. Postupujte podle návodu zde.

Přechodem na ostrou doménu se automaticky dostáváte na placený provoz. Tzn. z peněženky se začne od této chvíle odečítat pronájem e-shopu.

4. krok - Nastavit doménu

  1. Než přistoupíte k nastavení 4. kroku peněženky, proveďte závěrečnou kontrolu správnosti nastavení e-shopu před jeho ostrým spuštěním.
  2. Přečtete si a potvrďte obchodní podmínky služby.
  3. Vyplňte vaši doménu ve tvaru s www na začátku.
  4. Pokud máte vyplněné fakturační údaje a nabitou peněženku, může začít přesun vašeho e-shop na ostrý server.
  5. Přesun vašeho e-shopu na ostrý server je třeba provést manuálně ze strany technické podpory UPgates. Může trvat až 24 pracovních hodin. Z technických důvodů se úkon provádí pouze v pracovní dny. Dochází při tom k různým kontrolám a technickým úkonům. O dokončení přesunu vás bude zákaznická podpora kontaktovat.

Nastavení DNS záznamů domény

Jakmile UPgates podpora přesune e-shop na ostrý server, objeví se v peněžence instrukce ohledně nastavení DNS záznamů domény, které musí být nasměrovány na cloud UPgates. Majitel e-shopu dostane od technické podpory zprávu na email, že přesměrování domény může provést.

Přesměrování si můžete provést: 

  • Sami v rozhraní vaší domény.
  • Nebo kontaktujte zákaznickou podporu registrátora vaší domény.
  • Případně pošlete zprávu naší technické podpoře. Budeme od vás potřebovat přístupy do rozhraní všech domén, kterých se bude přesun týkat.

Zde najdete postupy nastavení DNS záznamů u nejčastěji používaných poskytovatelů: Wedos, Active 24, Forpsi

Po nastavení DNS záznamů může trvat až 24 hodin (zpravidla to bývá kratší dobu) než se e-shop zobrazí na ostré doméně v ostrém provozu.

Co se změní po přechodu na ostrou doménu?

Změny v administraci

Po přechodu na ostrou doménu se nepatrně změní adresa administrace. Přibude označení serveru (např. s10). Nicméně původní adresa bude stále funkční, protože bude automaticky přesměrována na adresu novou.

Změny na webové části

Ty už jsou významnější. Přechodem na ostrou doménu dojde k vytvoření kopie grafiky e-shopu. Budete tak mít dvě nezávislé verze grafiky:

  • Testovací grafika na původní adrese http://xxxxx.upgates.com, která zůstane pro vývoj a testování grafických úprav. Do ostré grafiky se bude překlápět v modulu Grafika / Finalizace.
  • Ostrá grafika na vaší doméně, kterou uvidí i vaši zákazníci. Do této grafiky nemáte přístup, neprovádí se zde vývoj. Pouze se do ní překlápí testovací grafika.

Vyplňování textového obsahu v redakčním systému administrace (produkty, články, kategorie, překlady atd.) se projeví v obou verzích grafiky ihned. Zde nedochází k žádné duplikaci obsahu a tedy překlápění na ostrou doménu není nutné.

Diskuse
Často se ptáte

Nepomohla Vám tato nápověda?

Požádejte o radu zkušené eshopery v UPgates poradně.

UPgates poradna