Pokud máte e-shop připravený na ostrý provoz, je možné přejít na ostrou doménu. Přechodu se není třeba bát. Je bez výpadku na straně provozu e-shopu.

Doménu si můžete zakoupit u jakéhokoli registrátora domén. Je třeba ji mít zaplacenou a plně funkční. Od registrátora získáte přístup do rozhraní pro správu domény. Veškeré registrační a přihlašovací údaje byste od něj měli obdržet na email. Jak si vybrat doménu se dočtete zde.

Přechod na placený provoz

Pro nastavení ostré domény je třeba mít dobitou peněženku na alespoň minimální denní částku. Postupujte podle návodu zde.

Přechodem na ostrou doménu se automaticky dostáváte na placený provoz. Tzn. z peněženky se začne od této chvíle odečítat pronájem e-shopu.

4. krok - Vyplnění domény

  1. Než přistoupíte k nastavení 4. kroku peněženky, proveďte závěrečnou kontrolu správnosti nastavení e-shopu před jeho ostrým spuštěním.
  2. Přečtete si a potvrďte obchodní podmínky služby.
  3. Vyplňte vaši doménu ve tvaru s www na začátku. Vyplněním domény dostáváme automaticky upozornění s žádostí přesunu na ostrý server, není potřeba nás již kontaktovat.
  4. Pokud máte vyplněné fakturační údaje a nabitou peněženku, může začít přesun vašeho e-shop na ostrý server.
  5. Přesun vašeho e-shopu na ostrý server je třeba provést manuálně ze strany technické podpory UPgates. Může trvat až 24 pracovních hodin. Z technických důvodů se úkon provádí pouze v pracovní dny. Dochází při tom k různým kontrolám a technickým úkonům. O dokončení přesunu vás bude zákaznická podpora kontaktovat.

Změna DNS záznamů domény

Jakmile UPgates podpora přesune e-shop na ostrý server, objeví se pod Nastavení / Domény a SSL instrukce ohledně nastavení DNS záznamů domény. Majitel e-shopu dostane od technické podpory zprávu, že přesměrování domény může provést. Ve zprávě nalezne také informace o změně DNS záznamů.

Přesměrování si můžete provést: 

  • Sami v rozhraní vaší domény.
  • Nebo kontaktujte zákaznickou podporu registrátora vaší domény.
  • Případně pošlete zprávu naší technické podpoře. Budeme od vás potřebovat přístupy do rozhraní všech domén, kterých se bude přesun týkat.

Zde najdete postupy nastavení DNS záznamů u nejčastěji používaných poskytovatelů: Wedos, Active 24, Forpsi

Po nastavení DNS záznamů může trvat až 24 hodin (zpravidla to bývá kratší dobu) než se nový e-shop zobrazí na ostré doméně. Během té doby nedojde k žádnému výpadku provozu e-shopu, pokud na doméně již nějaký e-shop máte. Někteří zákazníci prostě uvidí e-shop nový a někteří ještě ten starý.

Co se změní po přechodu na ostrou doménu?

Změny v administraci

Po přechodu na ostrou doménu se nepatrně změní adresa administrace. Přibude označení serveru (např. s10). Nicméně původní adresa bude stále funkční, protože bude automaticky přesměrována na adresu novou.

Změny na webové části

Ty už jsou významnější. Přechodem na ostrou doménu dojde k vytvoření kopie grafiky e-shopu. Budete tak mít dvě nezávislé verze grafiky:

  • Testovací grafika na původní adrese http://xxxxx.upgates.shop, která zůstane pro vývoj a testování grafických úprav. Do ostré grafiky se bude překlápět v modulu Grafika / Finalizace.
  • Ostrá grafika na vaší doméně, kterou uvidí i vaši zákazníci. Do této grafiky nemáte přístup, neprovádí se zde vývoj. Pouze se do ní překlápí testovací grafika.

Vyplňování textového obsahu v redakčním systému administrace (produkty, články, kategorie, překlady atd.) se projeví v obou verzích grafiky ihned. Zde nedochází k žádné duplikaci obsahu a tedy překlápění na ostrou doménu není nutné.

Nepomohla Vám tato nápověda?

Požádejte o radu zkušené eshopery v UPgates poradně.

UPgates poradna