Tento článek byl vytvořen před více jak 2 roky a může obsahovat zastaralé informace.

Motivujte zákazníky ke koupi tak, že jim k určitým produktům nabídnete dárek zdarma. Můžete jim dát na výběr dokonce z několika možností. Dárek je vázán na konkrétní produkt, nikoliv na celkový nákup. Kromě samotného dárku u ceny se zobrazuje produktu také šítek "+ Dárek".

Dárek se vždy váže na produkt, není možné dárek navázat na celou objednávku, na objednávku při konkrétní hodnotě nebo na dopravu.

V případě daru použití by měl eshoper myslet také na účetní stránku věci z pohledu odvodu DPH. Dárek k produktu se na faktuře zobrazí jako položka s hodnotou 0 Kč. Dar, ze kterého se neplatí DPH musí mít na sobě logo společnosti a musí být v hodnotě do 500 Kč. Pokud produkt, který je dáván jako dar jednu z těchto podmínek nesplňuje, tak by měl provozovatel eshopu vystavit darovaci smlouvu s informací o hodnotě darovaného produktu, kterou následně předá příslušnému Finančnímu úřadu (např. na konci měsíce). 

Export pro srovnávače

Dárek se posílá do srovnávačů vždy, pokud je vyplněn. Pokud byste jim nechtěli tuto informaci zasílat, bylo by třeba nechat si individuálně vytvořit vlastní pole, které zakáže / povolí odesílání informace o dárku srovnávačům.

Zobrazení na eshopu

Jeden dárek

Pokud je u produktu zobrazen jeden dárek, zobrazí se stručná informace.

Více dárků

Pokud je dárků více, zobrazí se zákazníkům nabídka z daných možností.

Diskuse
Často se ptáte

Nepomohla Vám tato nápověda?

Požádejte o radu zkušené eshopery v UPgates poradně.

UPgates poradna