Xemel, specialista na váš feed management

Xemel je e-commerce nástroj, bez kterého se neobejdete, pokud spravujete feedy pro nejrůznější inzertní portály. Ať už v Česku nebo v zahraničí. Pojďme se společně podívat na to, co vše Xemel umí a jak může být nápomocný i vám.

Vše podstatné o Xemelu

Xemel je online editor produktových feedů. Umožňuje vám jakkoliv editovat feedy ve formátech XML a CSV. Ale to není vše. 

Xemel umí z jednoho feedu (např. formátu pro Heureku) vytvořit nespočet dalších feedů, a to v různých strukturách pro další systémy, jakými jsou například e-shopové řešení Upgates, srovnávače zboží, Facebook, Google Shopping či marketplace. 

V Xemelu můžete feedy také spojovat. To využijete především pro dodavatelské feedy. Feedy několika dodavatelů, které typicky bývají v odlišných strukturách, spojíte do jednoho feedu jednotné struktury - takové, kterou požaduje váš e-shop. Ušetříte tím čas programátora. Místo vytvoření několika importních můstků do e-shopu pro každý dodavatelský feed programátorem zvlášť, nahrajete do e-shopu pouze jeden feed, který obsahuje informace od všech dodavatelů. Vyhnete se tak komplikacím, kterými bývá doprovázeno současné udržování několika importních můstků s feedy dodavatelů programátorem.

Dále Xemel díky službě Custom feed umožňuje vytvořit vlastní feed ve vaší libovolné struktuře. Např. z Heureka feedu Xemel vytvoří nový feed vlastní customizované struktury. Nebo z vašeho vlastního feedu vytvoří feed ve struktuře Heureky. Možností je nespočet. Zjednodušeně se dá říci, že v Xemelu vytvoříte jakýkoliv XML / CSV feed z jakéhokoliv XML / CSV feedu. 

Veškeré feedy nahrané v Xemelu editujete v přehledném rozhraní, které je vám plně k dispozici 24/7. 

Expanze s Xemelem

Plánujete expanzi do zahraničí? Xemel vám pomůže vytvořit XML feedy pro zahraniční marketplace nebo jiné inzertní portály. Stačí vám k tomu jen jeden přeložený feed v daném jazyce. Expandovat můžete přes zahraniční marketplace s pomocí jazykově lokalizovaného feedu, nebo rovnou pomocí lokalizovaného e-shopu od Upgates. S překladem feedů do 12 jazyků vám pomůže třeba Expando. Pokud ale máte jazykově lokalizovaný e-shop, feed v daném jazyce si vygenerujete přímo v e-shopu. 

Z přeloženého feedu pak už rychle a jednoduše v Xemelu vytvoříte další feedy. Celé řešení vám zabere méně času a vyjde na zlomek ceny oproti přípravy všech feedů za pomoci programátora. Feedy máte navíc v rozhraní Xemelu kdykoliv k dispozici k případné editaci.

Český e-shop s kontaktními čočkami Alensa s Xemelem spolupracuje dlouhodobě. Přes Xemel prohání feedy do 31 zemí, ve kterých Alensa aktuálně působí.  

Komu Xemel usnadňuje práci

Xemel odbourává technické nedostatky v produktových datech a tím usnadňuje automatické párování vašich produktů v inzertních portálech, šetří váš čas, eliminuje chyby ve feedech a usnadňuje expanzi na zahraniční trhy. To vše pod vaší plnou kontrolou a snadným přístupem k vašim vlastním datům. Jaké jsou přínosy Xemelu pro e-shopaře?

  • IT - Nepotřebujete investovat tolik programátorského času do přípravy produktových dat, přípravy a udržování importních můstků pro dodavatelské feedy a řešení bugů. Místo řešení provozních věcí se může programátor věnovat rozvoji e-shopu.
  • Markeťáci, produkťáci - Nejsou odkázaní na programátory, většinu úprav totiž zvládnou sami a okamžitě v Xemelu. Pružně tak zvládnou reagovat na vzniklé situace (chyby ve feedech, dočasné promo akce, párování produktů). Produktová data mohou upravovat ještě před tím, než se nahrají do e-shopu nebo inzertního systému.
  • Management - Transparentnost a kontrola nad datovým tokem, šetření lidských zdrojů, značná úspora nákladů, rychlejší implementace změn, napojení nových dodavatelů atd. oproti řešení přes programátora.

Proč zvolit právě Xemel

Na Xemelu oceníte především jeho rychlost, stabilitu a flexibilitu. To ale není vše, co Xemel nabízí:

Jednoduchá práce v Xemelu - Žádné složité vzorce, žádný kód. Místo toho jednoduché nastavení požadovaných úprav pomocí pravidel.

Vždy aktuální data - Feedy a úpravy nastavené v Xemelu se automaticky aktualizují co 45 minut. Frekvenci aktualizace dat jde ale po individuální domluvě zvýšit (na co 20 minut) i snížit.

Blesková aktualizace dat - V případě potřeby vynutíte přegenerování kdykoliv i ručně. Xemel pak přegeneruje feed klidně do jedné minuty.

Bezpečnost a stabilita - Xemel přenáší vaše veškerá data šifrovaně. URL vašich výstupních feedů obsahují unikátní hash, takže odkaz není možné jednoduše uhádnout. Díky zálohám na nezávislém serveru jsou feedy vždy dostupné, nestane se tak, že by váš e-shop nebo inzertní systém neměl přístup k feedu.

Import úprav v CSV - Požadované úpravy u konkrétních produktů můžete do Xemelu jednoduše importovat CSV souborem, který si předem připravíte v Excelu. To oceníte například při párování produktů.

Hodnoty na výstupu - Úpravy, které jste provedli v Xemelu, si hned snadno zkontrolujete pomocí funkce “Hodnoty na výstupu” aniž by bylo nutné aktualizovat výstupní feed.

Přístupová práva pro více uživatelů - Z jednoho účtu můžete spravovat více e-shopů. Přístupová práva kolegům můžete pro větší bezpečnost udělovat na úrovni jednotlivých feedů (nikoli celého e-shopu).

Spojení několika feedů dohromady - S Xemelem můžete spojit více vstupních feedů do jednoho společného produktového feedu. To se hodí třeba pro feedy od několika dodavatelů.

Vlastní custom řešení feedů - Po individuální dohodě jde v Xemelu upravovat či slučovat produktová data v jakékoliv (i vlastní) struktuře. 

Detailní nápověda a podpora na zavolání - Xemel má přímo v rozhraní nástroje obsáhlou nápovědu a na YouTube video-tutoriály.   

Správa v Xemelu - Správu XML feedů můžete svěřit přímo do rukou pracovníků Xemelu. 

Základní úpravy v Xemelu

V Xemelu pracujete na dvou úrovních. Hromadné úpravy segmentu několika produktů upravujete pomocí pravidel.

Práce s pravidly ve Xemelu:

Úpravy na úrovni konkrétních produktů pak nastavujete pomocí tzv. manuálních změn. 

Práce s manuálními změnami v Xemelu:

Jak Xemel implementovat

Je to jednoduché. Nejprve se zaregistrujte. Postačí vám k tomu e-mail, heslo a telefonní číslo. Poté následujte instrukce v rozhraní Xemelu. 

  1. Bude potřeba nahrát do Xemelu feed, který chcete editovat (nebo spojovat s jiným feedem).
  2. Poté si Xemel feed zpracuje, což potrvá několik málo minut. 
  3. Hotovo. Můžete feed v Xemelu editovat.
  4. Editovaný výstupní XML feed nahrajete kam potřebujete (e-shop, srovnávač, marketplace).

Cena za provoz nástroje Xemel se odvíjí od počtu položek ve feedu dle tohoto ceníku. Cena za custom řešení na míru je řešena individuálně dle náročnosti a je standardně zpoplatněna hodinovou sazbou 1 490 Kč. 

Akce pro všechny e-shopy Upgates

Pokud se zaregistrujete do Xemelu do 15. 7. 2021, získáte 30denní nezávazné testování nástroje Xemel zcela zdarma. Na individuální custom řešení získáte 20% slevu ze standardní hodinové sazby. Neváhejte a registruje se.

Jak se přihlásit o slevu? 

Stačí, když se po registraci odkážete na tuto akci Upgates posláním e-mailu na info@xemel.cz

E-shopy, které pracují se Xemelem     

 

Xemel je jedním z trojice nástrojů ostravské technologické společnosti Trayto. Mezi další nástroje Trayta patří služba pro správu a automatický bidding na srovnávačích zboží Heureka a Zboží.cz BiddingTools a bidovací nástroj pro menší e-shopy BiddingManager

Další článek
Tomáš Formánek (CEO, Inventoro): dokážeme e-shopům ušetřit statisíce měsíčně